Вітаю Вас Гість!
Четвер, 28.03.2024, 14:51
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Форма входу

Наше опитування

Яким проблемам інвалідів слід приділити увагу на нашому сайті
Всього відповідей: 129

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Законодавча база щодо інвалідів » Громадська рада при Мінпраці

Постанова Кабміну про Громадську раду
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
 
ПОСТАНОВА
від 26 листопада 2009 р. № 1302
Київ
 
Про додаткові заходи щодо забезпечення
участі громадськості у формуванні та
реалізації державної політики
 
 
З метою створення умов для ефективної участі громадян і їх об’єднань в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності таких органів, сприяння розвитку громадянського суспільства Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Загальне положення про громадську раду при Кабінеті Міністрів України, міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, що додається.
2. Установити, що до утворення громадських рад згідно з цією постановою при центральних і місцевих органах виконавчої влади функціонують громадські ради, утворені відповідно до законодавства, що діє на момент набрання чинності цією постановою.
3. Параграф 171 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 54, ст. 2180; 2009 р., № 52, ст. 1789, № 78, ст. 2640), викласти в такій редакції:
"§ 171. Громадська рада.
Для забезпечення співпраці з громадськістю при Кабінеті Міністрів утворюється в установленому порядку Громадська рада.”.
4. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
5. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у мм. Києві та Севастополі державним адміністраціям забезпечити:
сприяння щорічному проведенню у районах, районах у мм. Києві та Севастополі до 10 грудня, а в областях, мм. Києві та Севастополі до 20 грудня — зборів представників зареєстрованих на відповідній території України громадських організацій, а також у м. Києві до 20 грудня — зборів представників всеукраїнських громадських організацій для формування громадських рад при Кабінеті Міністрів України, центральних і місцевих органах виконавчої влади;
створення сприятливих умов для функціонування громадських рад.
6. Рекомендувати виконавчим комітетам міських рад сприяти проведенню у містах зборів представників громадських організацій для формування громадських рад та створенню умов для їх функціонування.
7. Міністерству юстиції, Державному комітету телебачення та радіомовлення, Головному управлінню державної служби, Національній академії наук разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади та за участю об’єднань громадян розробити і подати у шестимісячний строк Кабінетові Міністрів України законопроект про забезпечення відкритості та прозорості діяльності органів державної влади, основні засади державної комунікативної політики, передбачивши в ньому, зокрема, проведення консультацій з громадськістю, у тому числі електронних, роз’яснювальної роботи стосовно цілей та механізму реалізації державної політики, розроблення механізму та гарантування громадянам вільного доступу до інформації, налагодження системної роботи телефонних "гарячих ліній”, реагування на звернення громадян, що подаються з використанням електронної пошти, організації проведення соціологічних досліджень, урахування громадської думки під час оцінки якості роботи органів виконавчої влади, забезпечення реалізації державної політики, спрямованої на задоволення потреб громадян та їх об’єднань.

Прем’єр-міністр України Ю. ТИМОШЕНКО




Прийнято: Затверджено:
Зборами Громадської ради Наказом Міністерства праці та
протокол №2 від 29.12.09р. соціальної політики України
наказ від №
ПОЛОЖЕННЯ
про Громадську раду при Міністерстві праці
та соціальної політики України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення Розроблено згідно Загальному Положенню, затвердженому Постановою Кабінету України Міністрів від 26 листопада 2009 року № 1302.
1.2. Громадська рада при Міністерстві праці та соціальної політики України (далі - Громадська рада) є постійно-діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, що діє з метою забезпечення участі громадян і їх об'єднань в управлінні державними справами,здійснення громадського контролю за діяльністю,налагодження взаємодії Міністерства праці та соціальної політики з громадськістю, здійснення координації заходів, пов'язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики у сфері зайнятості та трудової міграції, соціального захисту населення, загальнообов'язкового держав-ного соціального страхування, соціально-трудових відносин та здійснення нагляду за додержанням законодавства про працю, пенсійного забезпечення, соціального обслуговування населення, розвитку соціального діалогу та інших питань, що належать до компетенції Міністерства праці та соціальної політики України.
1.3. У своїй діяльності громадська рада керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України прийнятими відповідно до Конституції та законів України, постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2009р. № 1302, іншими актами Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.
2. Завдання і функції громадської ради
2.1. Основними завданнями громадської ради є:
2.1.1. Сприяння створенню умов для всебічної реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами у сфері діяльності Мінпраці.
2.1.2. Здійснення громадського контролю за діяльністю Мінпраці.
2.1.3. Сприяння врахуванню Мінпраці громадської думки у процесі формування та реалізації державної політики, підготовки та організації виконання рішень.
2.1.4.Сприяння реалізації Мінпраці суспільно значущих громадських ініціатив.
2.2. Громадська рада відповідно до покладених на неї основних завдань:
2.2.1. Здійснює Підготовку і подання Мінпраці пропозицій щодо проведення консультацій з громадськістю, бере участь у їх організації.
2.2.2. Опрацьовує отримані за результатами проведення консультацій з громадськістю пропозиції і зауваження з питань формування та реалізації державної політики у сфері діяльності Мінпраці й подання їх в установленому порядку Міністерству.
2.2.3.Подає Мінпраці,під час проведення ним консультацій з громадськістю з питань формування державної політики, обов'язкові для розгляду про-позиції та зауваження.
2.2.4. Здійснює громадський контроль за станом врахування Мінпраці пропозицій та зауважень громадськості.
2.2.5. Вносить пропозиції щодо удосконалення діяльності Мінпраці з питань,що стосуються суспільно-економічного розвитку держави та інтересів широких верств населення, захисту прав і свобод громадян та громадських об'єднань,проведення політичної реформи, формування стратегії національної безпеки, розроблення галузевих і регіональних програм, участі громадян у формуванні та реалізації державної політики, забезпечення прозорості і відкритості діяльності Мінпраці,підвищення кваліфікації державних службовців.
2.2.6.Проводить громадську експертизу проектів нормативно-правових актів,що розробляються Мінпраці і подає за її результатами пропозиції та зауваження.
2.2.7.Інформує громадськість про свою діяльність, прийняті рішення та стан їх виконання.
3. Права Громадської ради та її членів.
3.1. Громадська рада з метою виконання покладених на неї завдань має право:
3.1.1. Отримувати в установленому порядку від структурних підрозділів центрального апарату Мінпраці, та органів місцевого самоврядування необхідну для своєї роботи інформацію відповідно до поданих запитів.
3.1.2. Утворювати постійні та тимчасові робочі органи (комітети, комісії, експертні групи) відповідно до напрямів своєї роботи.
3.1.3. Залучати до своєї роботи представників органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, вітчизняних і міжнародних експертних та наукових організацій (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців.
3.1.4. Організовувати і проводити асамблеї, конференції, збори,засідання за круглим столом та інші заходи.
3.1.5. Подавати пропозиції керівництву Мінпраці щодо розгляду питань, віднесених до компетенції Громадської ради.
3.2 Члени громадської ради з метою виконання на неї завдань мають право:
3.2.1.Брати участь у засіданнях і нарадах, що проводяться Мінпраці, а також у засіданнях урядових комітетів та Кабінету Міністрів України у разі,розгляду питань,щодо яких рада має окрему думку.
3.2.2. Доступу до приміщення Мінпраці.
4. Порядок формування Громадської ради
4.1.Відповідно Постанові Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2009 року №1301, Громадська рада при Міністерстві праці та соціальної політики, до складу якої може входити до п'ятнадцяти осіб, формується шляхом рейтингового голосування за кандидатів під час щорічних зборів представників всеукраїнських громадських організацій які проводяться щорічно до 20 грудня, складом не менше однієї четвертої від кількості зареєстрованих всеукраїнських громадських організацій, до утворення громадських рад згідно з цією постановою,функціонують громадські ради,утворені відповідно до чинного законодавства,що діє на момент набрання чинності цією Постановою.
4.2., Громадська рада Мінпраці утворена відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 року №1378 наказом Мінпраці від 19.10.2009 року №388,яким затверджено її персональний склад, і функціонує до утворення складу громадської ради відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2009 року №1302.
4.2. Положення про Громадську раду розроблено відповідно до Загального положення про громадську раду, яке Затверджено Постановою Кабінету Міністрів від 26 листопада №1302, погоджується Мінпраці та приймається Громадською радою.
4.3. Включення до складу Громадської ради утвореної Постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2009 року №1302. відбувається при умові подання офіційного листа- заяви від організації-кандидата разом із:
- копією свідоцтва про реєстрацію або документа про легалізацію;
- копією статуту або положення;
- витягом з протоколу засідання керівного органу організації, де зазначено особу, обрану представником у Громадську раду.
4.3. У Громадській раді кожну організацію може представляти тільки одна особа.
4.5. Члени Громадської ради виконують свої обов'язки на громадських засадах.
5. Керівництво Громадської ради
5.1. Громадську раду очолює голова, який обирається шляхом рейтингового голосування членами Громадської ради з їх числа на засіданні ради терміном на один рік.
5.2. Голова Громадської ради має заступників, які обираються з числа членів ради за його поданням, шляхом рейтингового голосування членами ради на її засіданні.
5.3. Голова Громадської ради:
- організовує діяльність Громадської ради;
- скликає та організовує підготовку засідання Громадської ради;
- підписує документи від імені Громадської ради;
- представляє Громадську раду у взаємовідносинах з органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації.
5.4. Для оперативного вирішення поточних питань Громадська рада утворює правління, до складу якого входять голова Громадської ради (голова правління), його заступники та керівники постійних і тимчасових органів, що утворені Громадською радою.
6. Порядок діяльності Громадської ради
6.1. Організаційними формами роботи Громадської ради є її засідання та засідання утворених Громадською радою постійних та тимчасових органів.
6.2. Громадська рада провадить свою діяльність відповідно до затверджених нею планів роботи і проводить свої засідання в міру потреби, але не рідше ніж один раз на квартал. Позачергові засідання громадської ради можуть скликатися за ініціативою двох третин від загального складу її членів.
6.3. Робота Громадської ради та її правління здійснюється відповідно до регламенту, який затверджується Громадською радою.
6.4. Засідання Громадської ради є правочинним, якщо на ньому присутні не менше ніж половина її членів, у засіданнях Громадської ради можуть брати участь Міністр, його заступники, представники структурних підрозділів центрального апарату Мінпраці.
6.6. Рішення Громадської ради має рекомендаційний характер приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні ради. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
6.7. Рішення Громадської ради враховуються Мінпраці під час прийняття остаточного рішення або в подальшій роботі. У разі прийняття громадською радою рішення щодо необхідності доопрацювання проекту нормативно-правового акта, такий акт доопрацьовується за участю Громадської ради.
6.8. Умови делегування повноважень члена Громадської ради визначаються регламентом.
6.9. Для організаційного забезпечення своєї роботи Громадська рада може утворювати робочий орган - секретаріат. Порядок роботи секретаріату визначається Громадською радою.
6.10. Організаційне та технічне забезпечення діяльності Громадської ради здійснюється відділом взаємодії з ЗМІ та зв'язків з громадськістю Управління забезпечення діяльності Міністра.
6.10. Мінпраці забезпечує секретаріат Громадської ради приміщенням, засобами зв'язку, створює необхідні умови для роботи Громадської ради та проведення її засідань.

Категорія: Громадська рада при Мінпраці | Додав: Moder (12.07.2012)
Переглядів: 1176 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0