Вітаю Вас Гість!
Неділя, 29.01.2023, 06:33
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Законодавча база щодо інвалідів [241]
Законодавча база щодо інвалідів
1-й в світі масовий стрибок незрячих з парашутом, 2009 рік [7]
Перший в світі масовий стрибок незрячих з парашутом, 2009 рік
1-й фестиваль творчості інвалідів "Неспокій серця" [13]
1-й фестиваль творчості інвалідів "Неспокій серця"
Законодавчі акти [17]
Законодавчі акти, що стосуються працевлаштування та роботи інвалідів
Статті про ВГО ВППІ [29]
Статті, які розміщувались в массмедіа про нас та нами
Звіти про діяльність структурних одиниць [2]
Тут розміщені звіти про діяльність структурних одиниць ВГО ВППІ за роки їх існування
Статті наші [15]
Тут розміщені статті, створені членами ВГО ВУППІ

Форма входу

Наше опитування

Яким проблемам інвалідів слід приділити увагу на нашому сайті
Всього відповідей: 129

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » 1-й в світі масовий стрибок незрячих з парашутом, 2009 рік

Небо - для вільних, відгуки преси
27/08/09
 
П'ятеро незрячих людей з різних регіонів України самостійно стрибнули з парашутом у відкрите море. Інваліди зору стали першими в світі, хто спромігся на такий небезпечний крок. Найближчим часом екстремальний стрибок планують включити у книгу рекордів Гіннеса, а сьогодні парашутистам вручать дипломи Книги рекордів України. Своїми враженнями із журналістами LIFENEWS поділились учасники стрибків.
 
Четверо чоловіків і одна жінка з Києва, Нововолинська, Харкова і Криму стрибали з парашутом без інструктора поблизу курортного селища Коктебель у Криму. Висота, на яку підняв незрячих літак досягала 300 метрів.
 
Для одного з учасників, представника з Києва, Володимира Носкова такий стрибок став справжнім випробуванням, але страху, за словами Володимира, він не відчував: «Я зовсім не відчував страху, скоріше це було відчуття повної свободи від якихось фізичних вад. Цей стрибок якоюсь мірою змінив моє життя. Тепер я почуваю себе більш повноцінним, я знаю, що здатен на більше і ще стрибну не з такої висоти. Це яскравий приклад для фізично здорових людей. Адже не кожен з них знає до кінця на що здатен, а отже не може розкрити повністю свій потенціал. Цим стрибком ми показали, що живемо повноцінним життям, незважаючи ні на що».
 
Стрибав з парашутом і одним з організаторів акції голова Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів Володимир Петровський. На його думку, цей стрибок допоміг не лише подолати страхи та відчути себе вільним, а й мав символічний підтекст: «Ми довели для себе багато чого. У першу чергу ми показали, що якщо незрячі люди спроможні на таке, то невже нам – усім українцям не вдасться об’єднатись для того, щоб розбудовувати нову Україну. Україна, попри усі песимістичні думки, повинна процвітати – і це природний процес».
 
«Небо – для вільних!» та «Ще не вмерла Україна…» - кричали, розкривши парашути незрячі люди, до моря залишалось якихось кілька метрів. У воді їх забрав пароплав. Прийшовши до тями від такого екстріму, щасливі парашутисти продовжили святкувати вдалий стрибок, граючи на гітарі та співаючи українські патріотичні пісні.
 
Українські сліпі першими в світі наважилися стрибнути з парашутом
Пн, 24 авг 2009 22:35:42
 

Сьогодні поблизу міста Коктебель незрячі здійснили груповий стрибок з парашутом на морську воду.

Мета – привернути увагу українського керівництва і суспільства загалом до проблем незрячих людей. В акції до Дня незалежності взяли участь п’ятеро осіб із різних куточків України. До стрибка їх готували в центрі планерного спорту «Коктебель» на горі Клементьєва в Криму.

Алла Поліхович, психолог за фахом, яка представляє в акції Симферополь, розповіла кореспондентові Радіо Свобода, який є теж учасником «Неба для вільних»: «Я вирішила стрибати, перш за все, для подолання своїх страхів і стереотипів: ще раз довести, що для незрячої людини, як і для всіх людей, всього можна досягнути! Відчуття були зовсім інші, ніж ті, яких я очікувала: я відчула радість таку! Страх був присутній одну секунду. І я зразу подумала про те, що це не востаннє, і я ще пробуватиму багато-багато разів!».

Як повідомив кореспондентові Радіо Свобода керівник Центру паропланного і парашутного спорту Ігор Небрєєв, подібного стрибка у світі ще не було, тому цю інформацію надішлють до книги рекордів Гіннеса.
Радіо Свобода У Криму незрячі стрибнули з парашутами в море «Корреспондент.Net» / 25.08.2009 10:06 Учора, 24 серпня, поблизу курортного селища Коктебель у Криму п'ять незрячих людей з різних регіонів України здійснили самостійні стрибки з парашутом у відкрите море. "Уперше у світі відбувся масовий стрибок незрячих людей. Чотири чоловіки і жінка встановили рекорд України та світовий рекорд", - повідомив один з учасників акції «Небо - для вільних!», голова Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів Володимир Петровський. П'ять інвалідів по зору з Києва, Нововолинська, Харкова і Криму стрибали без страховки з висоти 300 метрів з літака у воду. Невелика висота була вибрана спеціально, тому що так стрибати важче, пояснив Петровський. На цьому тижні планується вручення дипломів Книги рекордів України. Крім того, подана заявка для включення стрибка незрячих людей до Книги рекордів Гіннесса. "Ця акція проведена для того, щоб показати фізично здоровим людям, що якщо інваліди можуть переступити через себе і встановити світовий рекорд, то ми не маємо права - разом з фізично здоровими людьми і фізично хворими людьми, - щоб наша Україна була такою, якою є зараз. Якщо фізично здорові люди не хочуть або не можуть встати попереду цього процесу (перетворень), то ми готові їм допомогти, готові прийняти на себе перший удар ", - сказав керівник Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів.
 
Новини коротко

Уперше в Україні і світі незрячі здійснили груповий стрибок з парашутом

24.08.2009 Сьогодні поблизу міста Коктебель незрячі здійснили груповий стрибок з парашутом на морську воду.

Мета – привернути увагу українського керівництва і суспільства загалом до проблем незрячих людей. В акції до Дня незалежності взяли участь п’ятеро осіб із різних куточків України. До стрибка їх готували в центрі планерного спорту «Коктебель» на горі Клементьєва в Криму.

Алла Поліхович, психолог за фахом, яка представляє в акції Симферополь, розповіла кореспондентові Радіо Свобода, який є теж учасником «Неба для вільних»: «Я вирішила стрибати, перш за все, для подолання своїх страхів і стереотипів: ще раз довести, що для незрячої людини, як і для всіх людей, всього можна досягнути! Відчуття були зовсім інші, ніж ті, яких я очікувала: я відчула радість таку! Страх був присутній одну секунду. І я зразу подумала про те, що це не востаннє, і я ще пробуватиму багато-багато разів!».

Як повідомив кореспондентові Радіо Свобода керівник Центру паропланного і парашутного спорту Ігор Небрєєв, подібного стрибка у світі ще не було, тому цю інформацію надішлють до книги рекордів Гіннеса. Незрячие украинцы установили мировой рекорд по массовым прыжкам с парашютом 25.08.09, 14:27
Написал Ярослав Петровский

Пятеро незрячих людей из разных регионов Украины в День Независимости установили в Крыму рекорд Украины и мировой рекорд по массовым прыжкам в воду с парашютом. Об этом сообщил интернет-газете "СЕЙЧАС" глава Всеукраинского профсоюза работоспособных инвалидов Владимир Петровский.
"Впервые в мире произошел массовый прыжок незрячих людей. Четверо мужчин и женщина установили рекорд Украины и мировой рекорд", - рассказал он.
Пятеро инвалидов из Киева, Нововолынска, Харькова и Крыма прыгали без страховки с высоты 300 метров с самолета в воду.
На этой неделе планируется вручение дипломов Книги рекордов Украины. Подана заявка также на включение достижения в Книгу рекордов Гиннеса. Конфедерація вільних профспілок України 2009.08.27
Небо для вільних

Вперше в світі п'ять незрячих парашутистів здійснили груповий стрибок у відкрите море. Про це йшлося вчора на прес-конференції в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ з нагоди вручення дипломів "Книги рекордів України" команді незрячих громадян нашої держави.
В рамках акції "Небо для вільних" зранку 24 серпня під керівництвом інструкторів Кримського центру планерного та парашутного спорту повністю незрячі чотири хлопці та одна дівчина стрибнули з висоти 300-400 метрів на воду Чорного моря поблизу Коктебельського узбережжя. Стрибки на честь Дня Незалежності виконали українці Микола Мацько, Володимир Петровський, Володимир Носков, Алла Полюхович та кримський татарин Лєнур Кираджиєв.
Метою акції було привернути увагу влади до проблем інвалідів, продемонструвати, що люди з фізичними вадами здатні досягати висот. Організатори та учасники акції також переконані, що держава й суспільство мають перейти до задоволення потреб інвалідів до підвищення їхніх можливостей.
Організували акцію ВГО "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів", харківська громадська організація "Толеранс центр", Центр планерного спорту
"Коктебель" за підтримки Кредитної спілки "Магірус" та Київське об’єднання Конфедерації вільних профспілок України. Інформаційний партнер акції – Українське національне інформаційне агентство УКРІНФОРМ. Вперше в світі п'ять незрячих парашутистів здійснили груповий стрибок у відкрите море. Про це йшлося вчора на прес-конференції в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ з нагоди вручення дипломів "Книги рекордів України" команді незрячих громадян нашої держави. Як розповіли організатори, в рамках акції "Небо для вільних" зранку 24 серпня під керівництвом кримських інструкторів чотири незрячі чоловіки та одна жінка стрибнули з висоти декількох сот метрів на воду Чорного моря поблизу Коктебельського узбережжя. Стрибки на честь Дня Незалежності здійснили українці Алла Полюхович, Володимир Носков, Микола Мацько, Володимир Петровський та кримський татарин Лєнур Кираджиєв. "Це не перше досягнення людей з обмеженими можливостями, занесене в Книгу рекордів України, і, сподіваюсь, не останнє", - зауважив Ігор Підчібій, керівник проекту "Книга рекордів України". Він також повідомив, що вже була подана заявка про включення цієї події до Книги рекордів Гіннесу. "Це світовий рекорд. Ніхто в світі нічого подібного не робив", - стверджує пан Підчібій. Як пояснив Володимир Петровський, Голова Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів, захід мав дві мети. По-перше, показати іншим людям з фізичними вадами, що якщо вони мають бажання і силу волі, тоді доля - в їхніх руках. Тоді можна і бути щасливим, і хворобу перемагати. "Ми протоптали цю стежку для інших. І не тільки в масштабах України, але й в масштабах всього світу", - вважає один з учасників заходу, член профспілки працездатних інвалідів Микола Мацько. На його думку, людям з фізичними вадами тепер набагато легше буде подолати психологічний бар'єр не тільки перед стрибками з висоти, але й перед іншими звершеннями. По-друге, організатори і учасники акції хотіли довести в тому числі і фізично здоровим, що якщо вже інваліди мають силу перемагати слабкості у собі, то й інші мають бути у житті активнішими. "Ми усі винні в тому, в якому стані зараз Україна. Тому цей стрибок має надихнути нас не покладати рук і мужньо будувати краще майбутнє", - каже Володимир Петровський. Акцію "Небо для вільних" організували всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів", харківська громадська організація "Толеранс-центр", Центр планерного спорту "Коктебель" за підтримки Кредитної спілки "Магірус" та Київського об’єднання Конфедерації вільних профспілок України. Фахівці "Коктебелю" здійснили технічну підготовку та контроль за проведенням цього заходу, а приватне підприємство "Магірус" було спонсором акції. Інформаційним партнером "Неба для вільних" виступив УКРІНФОРМ.
Високий замок «Небо – для вільних» Парашут вивчали навпомацки, а в польоті співали гімн…
Інна ПУКІШ-ЮНКО П’ятеро незрячих відчайдухів встановили надзвичайний рекорд!
Пригадуєте дитячі відчуття невпевненості і страху, які аж сковують, коли, сидячи на розгойданій гойдалці, заплющуєте очі? А тепер уявіть, що вам запропонували стрибнути із зав’язаними очима з… парашутом. На таке зважаться хіба що найвідчайдушніші екстремали. П’ятьох сміливців з різних куточків України вмовляти на такий екстрим не довелося. Вони не можуть бачити небо, бо незрячі. Але багато років мріяли відчути небесну блакить на дотик, і нарешті здійснили свою мрію. Рекордний стрибок у «Небі для вільних» (так назвали акцію) приурочили до Дня незалежності України.

Учасника акції Володимира Носкова (на фото) наш телефонний дзвінок застав у потязі. Володимир повертався додому (у Харків) з Криму, де здобув не лише досвід парашутиста, а й право на ще один запис у Книзі рекордів України (одночасно матеріали готують і для подання заявки до Гіннессівської книги). Для 27-річного харків’янина це не перший рекорд.

Три роки тому, взимку, Володимир був серед чотирнадцяти незрячих сміливців, які у команді з професійними альпіністами подолали найвищу вершину Українських Карпат – Говерлу. Сходження зареєстрували у Книзі рекордів України. У «мандрівній» колекції Володимира Носкова – і сплав по Дністру, і похід у печеру Млинки на Тернопільщині…

Про те, що син збирається підкорити небо, до останнього не знали навіть батьки Володимира.

- Я сказав їм вже після того, як стрибнув, - розповів він у розмові з журналістом «ВЗ». – Збираючись до Криму, сказав, що їду у відрядження: мовляв, замовили на роботі зробити сюжет (Володимир Носков – журналіст, працює власкором радіо «Ера-FM». – «ВЗ»)…

- Хто був ініціатором стрибка?

- Ця ідея давно визрівала у кожного з нас - тих, хто брав участь в акції. Усі ці люди повністю незрячі. Організувала акцію Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів – організація, яка відстоює права людей з фізичними вадами, виступає за створення для них рівноправних умов у працевлаштуванні, творчій самореалізації. Метою акції було привернути увагу влади до проблем інвалідів, продемонструвати, що люди з фізичними вадами здатні досягати висот. Коли у людини духовні вади, коли вона духовно деградує – оце страшно. А фізичні вади не перешкода.

Інструктори Кримського центру планерного та парашутного спорту готували стрибок кілька місяців. Вирішили, що літак підніметься на висоту 300-400 метрів, а приземлятимуться незрячі парашутисти на воду.

- Висоту розраховували так, щоб радіус «розкидання» був меншим, - каже Володимир. – Внизу чергував катер, який мав підібрати нас на воді. Приземлення на воду, з одного боку, безпечніше. Але якщо брати за суворими радянськими нормами, то до таких «маневрів» допускали лише тих, у кого було не менше 90-100 стрибків з парашутом… Перед вирішальним польотом пройшли інструктаж: вивчали, як побудований парашут, як ним користуватися, що можна робити, чого ні, як правильно стрибати, як приземлятися на воду. Організували нам і тренувальний політ – підняли на літаку у небо. Дехто з учасників акції літав вперше у житті, тому хвилювалися навіть більше, ніж під час стрибка. Стрибали без інструкторів.

- Найстрашнішим, мабуть, був крок з борту літака у небесну блакить?

- Усі зробили його самі, нікого не підштовхували. Нас добре підготували, і психологічно теж – це велика заслуга і професіоналізм інструкторів. Я стрибав останнім. Хто за ким, залежало від ваги. Найлегшою була єдина дівчина у нашій команді, Алла (за фахом вона – психолог, були також з нами спортсмен, історик і юрист-підприємець). Але я подумав, що їй може бути страшно стрибати останньою, і пропустив даму вперед. Перед стрибком було весело, хотілося співати, стільки енергії, що мене аж «розпирало». Злякатися навіть не встиг. Коли підійшов до дверей, відчув потік повітря. А потім зрозумів, що вже лечу (задля безпеки усе було продумано так, щоб парашут сам розкрився, ми навіть кільце не смикали). Закричав: «Небо – для вільних!», і почав співати Гімн України.

- Посадка була м’якою?

- Думав, буде жорсткіше… Ми були у рятувальних жилетах, так що трималися на плаву.

Коли запитала Володимира, яка висота наступна у його планах, відповів: «І батьки мене про це ж розпитують. Коли дізналися про Крим, тато каже: «І куди тепер - на Місяць, чи що?». Є ще стільки місць, в яких хотів би побувати. Хочу спуститися у соляні шахти, зануритися під воду… Навіщо рватися до Туреччини чи Єгипту, коли в Україні стільки цікавого? Треба просто помічати це, отримувати від життя душевну насолоду, а не зациклюватися на проблемах».


Фото Світлани Петровської Укрінформ
В Україні вперше здійснено груповий стрибок незрячих з парашутом на морську воду


N287218
Ільєнко Юрій
27.08.2009 дивитися 6 фото Замовити фото (3972КВ)
Допомога


На прес-конференції 27 серпня 2009 року в Києві з нагоди вручення дипломів "Книги рекордів України" команді незрячих парашутистів за столом (зліва направо) Євген Кулага, Володимир Петровський, Микола Мацько, Ігор Підчібій, начальник управління УКОТІАР УКРІНФОРМу Петро Кулінець.

КИЇВ, 27 серпня. В Українському національному інформаційному агентстві - УКРІНФОРМ відбулася прес-конференція з нагоди вручення дипломів "Книги рекордів України" команді незрячих парашутистів. 24 серпня вперше в Україні було здійснено груповий стрибок незрячих парашутистів у рамках акції "Небо - для вільних!". Організатори акції - ВГО "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів", ГО "Толеранс-центр" та Центр планерного спорту "Коктебель", інформаційний партнер акції "Небо для вільних!" - Українське національне інформаційне агентство УКРІНФОРМ. Як розповіли журналістам учасники прес-конференції - голова ВГО "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів" Володимир Петровський, керівник проекту "Книга рекордів України" Ігор Підчібій, директор ПП "Магірус" Євген Кулага, член ВГО "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів" Микола Мацько, у Центрі планерного спорту для підготовки та тренування в Коктебелі у День Незалежності України - 24 серпня - стартувала акція "Небо для вільних": під керівництвом досвідчених інструкторів повністю незрячі чотири хлопці та одна дівчина стрибнули з парашутом прямо на морську воду поблизу Коктебельського узбережжя. В Україні це - перший груповий стрибок з парашутом незрячих, тож було подано заявку на внесення цієї події до "Книги рекордів України". Організатори та учасники акції переконані, що держава й суспільство мають перейти від політики та практики виключно задоволення потреб інвалідів до підвищення їхніх можливостей. /ЛН/

На прес-конференції 27 серпня 2009 року в Києві з нагоди вручення дипломів "Книги рекордів України" команді незрячих парашутистів голова ВГО "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів" Володимир Петровський.

КИЇВ, 27 серпня. В Українському національному інформаційному агентстві - УКРІНФОРМ відбулася прес-конференція з нагоди вручення дипломів "Книги рекордів України" команді незрячих парашутистів. 24 серпня вперше в Україні було здійснено груповий стрибок незрячих парашутистів у рамках акції "Небо - для вільних!". Організатори акції - ВГО "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів", ГО "Толеранс-центр" та Центр планерного спорту "Коктебель", інформаційний партнер акції "Небо для вільних!" - Українське національне інформаційне агентство УКРІНФОРМ. Як розповіли журналістам учасники прес-конференції - голова ВГО "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів" Володимир Петровський, керівник проекту "Книга рекордів України" Ігор Підчібій, директор ПП "Магірус" Євген Кулага, член ВГО "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів" Микола Мацько, у Центрі планерного спорту для підготовки та тренування в Коктебелі у День Незалежності України - 24 серпня - стартувала акція "Небо для вільних": під керівництвом досвідчених інструкторів повністю незрячі чотири хлопці та одна дівчина стрибнули з парашутом прямо на морську воду поблизу Коктебельського узбережжя. В Україні це - перший груповий стрибок з парашутом незрячих, тож було подано заявку на внесення цієї події до "Книги рекордів України". Організатори та учасники акції переконані, що держава й суспільство мають перейти від політики та практики виключно задоволення потреб інвалідів до підвищення їхніх можливостей. /ЛН/ У Криму незрячі стрибнули з парашутами в море «Корреспондент.Net» / 25.08.2009 10:06 Учора, 24 серпня, поблизу курортного селища Коктебель у Криму п'ять незрячих людей з різних регіонів України здійснили самостійні стрибки з парашутом у відкрите море. "Уперше у світі відбувся масовий стрибок незрячих людей. Чотири чоловіки і жінка встановили рекорд України та світовий рекорд", - повідомив один з учасників акції «Небо - для вільних!», голова Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів Володимир Петровський. П'ять інвалідів по зору з Києва, Нововолинська, Харкова і Криму стрибали без страховки з висоти 300 метрів з літака у воду. Невелика висота була вибрана спеціально, тому що так стрибати важче, пояснив Петровський. На цьому тижні планується вручення дипломів Книги рекордів України. Крім того, подана заявка для включення стрибка незрячих людей до Книги рекордів Гіннесса. "Ця акція проведена для того, щоб показати фізично здоровим людям, що якщо інваліди можуть переступити через себе і встановити світовий рекорд, то ми не маємо права - разом з фізично здоровими людьми і фізично хворими людьми, - щоб наша Україна була такою, якою є зараз. Якщо фізично здорові люди не хочуть або не можуть встати попереду цього процесу (перетворень), то ми готові їм допомогти, готові прийняти на себе перший удар ", - сказав керівник Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів. Національна радіокомпанія України 25-08-2009 10:13 Уперше в світі п'ятеро незрячих людей здійснили самостійні стрибки з парашутом у відкрите море
Відбувалося це поблизу курортного селища Коктебель у Криму.
Четверо чоловіків і жінка встановили рекорд України та світовий рекорд, повідомив один із учасників акції "Небо для вільних!" голова Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів Володимир Петровський. Парашутистам із Києва, Нововолинська, Харкова і Криму вручать дипломи Книги рекордів України. Крім того, подано заявку для внесення стрибка незрячих людей до Книги рекордів Гіннесса. Радіо «Свобода» Новини коротко
Уперше в Україні і світі незрячі здійснили груповий стрибок з парашутом
24.08.2009 Сьогодні поблизу міста Коктебель незрячі здійснили груповий стрибок з парашутом на морську воду.

Мета – привернути увагу українського керівництва і суспільства загалом до проблем незрячих людей. В акції до Дня незалежності взяли участь п’ятеро осіб із різних куточків України. До стрибка їх готували в центрі планерного спорту «Коктебель» на горі Клементьєва в Криму.

Алла Поліхович, психолог за фахом, яка представляє в акції Симферополь, розповіла кореспондентові Радіо Свобода, який є теж учасником «Неба для вільних»: «Я вирішила стрибати, перш за все, для подолання своїх страхів і стереотипів: ще раз довести, що для незрячої людини, як і для всіх людей, всього можна досягнути! Відчуття були зовсім інші, ніж ті, яких я очікувала: я відчула радість таку! Страх був присутній одну секунду. І я зразу подумала про те, що це не востаннє, і я ще пробуватиму багато-багато разів!».

Як повідомив кореспондентові Радіо Свобода керівник Центру паропланного і парашутного спорту Ігор Небрєєв, подібного стрибка у світі ще не було, тому цю інформацію надішлють до книги рекордів Гіннеса. Часопис України (24.08.09)
Сьогодні, 24 серпня, поблизу курортного селища Коктебель у Криму п`ять незрячих людей з різних регіонів України здійснили самостійні стрибки з парашутом у відкрите море.
"Уперше у світі відбувся масовий стрибок незрячих людей. Чотири чоловіки і жінка встановили рекорд України та світовий рекорд”, – повідомив один з учасників акції Небо – для вільних! голова Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів Володимир Петровський.

П`ять інвалідів по зору з Києва, Нововолинська, Харкова і Криму стрибали без страховки з висоти 300 метрів з літака у воду. Невелика висота була вибрана спеціально, тому що так стрибати важче, пояснив Петровський.

На цьому тижні планується вручення дипломів Книги рекордів України. Крім того, подана заявка для включення стрибка незрячих людей до Книги рекордів Гіннесса.

"Ця акція проведена для того, щоб показати фізично здоровим людям, що якщо інваліди можуть переступити через себе і встановити світовий рекорд, то ми не маємо права – разом з фізично здоровими людьми і фізично хворими людьми, – щоб наша Україна була такою, якою є зараз. Якщо фізично здорові люди не хочуть або не можуть встати попереду цього процесу (перетворень), то ми готові їм допомогти, готові прийняти на себе перший удар ", – сказав керівник Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів. Агентство «Укрінформ», 24.08.09 П'ятеро незрячих здійснили на честь Дня Незалежності самостійні стрибки з парашутом поблизу Феодосії

ХАРКІВ, 24 серпня. /Світлана Лігостаєва - УКРІНФОРМ/. Щойно, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, п'ятеро незрячих - учасники акції "Небо для вільних" - здійснили на честь Дня Незалежності самостійні стрибки з парашутом поблизу Феодосії.
Як розказав по мобільному телефону учасник акції з Харкова, власкор радіо "Ера" Володимир Носков, напередодні проведено докладний інструктаж за участю досвідчених інструкторів Кримського центру планерного і парашутного спорту на чолі з керівником Борисом Небреєвим. Тому сьогодні, говорить Володимир, коли легкий літак Ан-2 підняв з аеродрому цього центру всіх учасників акції в небо, особливих хвилювань не було, навпаки, хотілося відчути радість вільного польоту, випробувати свої сили.
Стрибали самостійно, а не попарно з інструкторами, як думали раніше. У повітрі співали гімн України. Приземлилися, якщо можна так сказати, на морі, стали у пригоді надіті заздалегідь рятувальні жилети. Учасників акції підібрав катер, що спеціально чергував, і доставив на берег. Успіх незрячих парашутистів зареєстрував представник Книги рекордів України Ігор Підчібій, що спеціально прибув на місце події. Всі матеріали буде відправлено представникам Книги Рекордів Гіннеса.
Зараз незрячі парашутисти відпочивають, діляться враженнями, і, як говорить єдина дівчина-учасниця акції - психолог з Сімферополя Алла Полюхович - вони просто щасливі.
Як повідомляв УКРІНФОРМ, усі учасники акції - інваліди першої групи по зору. Це посланці Сімферополя (АРК), Ново-Волинська, Києва і Харкова. Акцію ініційовано громадською організацією "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів" (до речі, її керівник, киянин Володимир Петровський взяв участь в акції) за підтримки Харківської громадської організації "Толеранс-центр". 27 серпня в УКРІНФОРМі - офіційному інформаційному партнерові акції - відбудеться прес-конференція, де незрячим парашутистам вручать особливі дипломи. Мета акції - звернути увагу держави на необхідність створення для інвалідів рівних умов для самореалізації.
News.ru.ua У Криму п’ятеро незрячих стрибнули з парашутами в море

час публікації: 24 серпня 2009 р., 19:30
останнє оновлення: 24 серпня 2009 р., 19:30
П`ятеро незрячих людей з різних регіонів України здійснили сьогодні самостійні стрибки з парашутом у воду – відкрите море – поблизу курортного селища Коктебель у Криму, передає УНІАН.
"Уперше в світі пройшов масовий стрибок незрячих людей. Четверо чоловіків і жінка встановили рекорд України і світовий рекорд", – повідомив один з учасників акції "Небо – для вільних!" голова "Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів" Володимир Петровський.
П`ятеро інвалідів по зору з Києва, Нововолинська, Харкова і Криму стрибали без страховки з висоти 300 метрів з літака на морську воду. Невелика висота була вибрана спеціально, бо так стрибати важче, пояснив Петровський.
Цього тижня планується вручення дипломів Книги рекордів України. Крім того, подано заявку для включення стрибка незрячих людей до Книги рекордів Гіннесса.
"Ця акція проведена для того, аби показати фізично здоровим людям, що якщо можуть інваліди переступити через себе і встановити світовий рекорд, то ми не маємо права – разом з фізично здоровими людьми й фізично хворими людьми, – щоб наша Україна була такою, якою є нині. Якщо фізично здорові люди не хочуть або не можуть стати попереду цього процесу (перетворень), то ми готові їм допомогти, готові прийняти на себе перший удар", – сказав керівник "Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів".
Відзначимо, що в Британії 36-річний майор королівської військової поліції, який втратив після ракетної атаки в Іраку моторну здатність керувати ногами, зумів пройти дистанцію в 26 миль і 385 ярдів на милицях за 13 днів. У Криму п `ятеро незрячих стрибнули з парашутами

24.8.2009 19:23
П`ятеро незрячих людей з різних регіонів України здійснили сьогодні самостійні стрибки з парашутом у воду – відкрите море – поблизу курортного селища Коктебель у Криму.

"Уперше в світі пройшов масовий стрибок незрячих людей. Четверо чоловіків і жінка встановили рекорд України і світовий рекорд", – повідомив телефоном кореспондентові УНІАН один з учасників акції "Небо – для вільних!" голова "Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів" Володимир Петровський.

П`ятеро інвалідів по зору з Києва, Нововолинська, Харкова і Криму стрибали без страховки з висоти 300 метрів з літака на морську воду. Невелика висота була вибрана спеціально, бо так стрибати важче, пояснив Петровський.

Цього тижня планується вручення дипломів Книги рекордів України. Крім того, подано заявку для включення стрибка незрячих людей до Книги рекордів Гіннесса.

"Ця акція проведена для того, аби показати фізично здоровим людям, що якщо можуть інваліди переступити через себе і встановити світовий рекорд, то ми не маємо права – разом з фізично здоровими людьми й фізично хворими людьми, – щоб наша Україна була такою, якою є нині. Якщо фізично здорові люди не хочуть або не можуть стати попереду цього процесу (перетворень), то ми готові їм допомогти, готові прийняти на себе перший удар", – сказав керівник "Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів".
unian.net
За достовірність і вірогідність матеріалів несе відповідальність автор, редакція INTV не відповідає за помилки у новинах із інших сайтів.
INTV послуговується офіційним правописом України.
УНІАН
У Криму пройшов масовий стрибок з парашутами незрячих людей

П`ятеро незрячих людей з різних регіонів України здійснили сьогодні самостійні стрибки з парашутом у воду – відкрите море – поблизу курортного селища Коктебель у Криму.
«Уперше в світі пройшов масовий стрибок незрячих людей. Четверо чоловіків і жінка встановили рекорд України і світовий рекорд», – повідомив телефоном кореспондентові УНІАН один з учасників акції «Небо – для вільних!» голова «Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів» Володимир ПЕТРОВСЬКИЙ.
П`ятеро інвалідів по зору з Києва, Нововолинська, Харкова і Криму стрибали без страховки з висоти 300 метрів з літака на морську воду. Невелика висота була вибрана спеціально, бо так стрибати важче, пояснив В.ПЕТРОВСЬКИЙ.
Цього тижня планується вручення дипломів Книги рекордів України. Крім того, подано заявку для включення стрибка незрячих людей до Книги рекордів Гіннесса.
«Ця акція проведена для того, аби показати фізично здоровим людям, що якщо можуть інваліди переступити через себе і встановити світовий рекорд, то ми не маємо права – разом з фізично здоровими людьми й фізично хворими людьми, – щоб наша Україна була такою, якою є нині. Якщо фізично здорові люди не хочуть або не можуть стати попереду цього процесу (перетворень), то ми готові їм допомогти, готові прийняти на себе перший удар», – сказав керівник «Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів».
постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-332604.html
Неофіційна газета Київського університету Вперше в світі п'ять незрячих парашутистів здійснили груповий стрибок у відкрите море. Про це йшлося вчора на прес-конференції в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ з нагоди вручення дипломів "Книги рекордів України" команді незрячих громадян нашої держави. Як розповіли організатори, в рамках акції "Небо для вільних" зранку 24 серпня під керівництвом кримських інструкторів чотири незрячі чоловіки та одна жінка стрибнули з висоти декількох сот метрів на воду Чорного моря поблизу Коктебельського узбережжя. Стрибки на честь Дня Незалежності здійснили українці Алла Полюхович, Володимир Носков, Микола Мацько, Володимир Петровський та кримський татарин Лєнур Кираджиєв. "Це не перше досягнення людей з обмеженими можливостями, занесене в Книгу рекордів України, і, сподіваюсь, не останнє", - зауважив Ігор Підчібій, керівник проекту "Книга рекордів України". Він також повідомив, що вже була подана заявка про включення цієї події до Книги рекордів Гіннесу. "Це світовий рекорд. Ніхто в світі нічого подібного не робив", - стверджує пан Підчібій. Як пояснив Володимир Петровський, Голова Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів, захід мав дві мети. По-перше, показати іншим людям з фізичними вадами, що якщо вони мають бажання і силу волі, тоді доля - в їхніх руках. Тоді можна і бути щасливим, і хворобу перемагати. "Ми протоптали цю стежку для інших. І не тільки в масштабах України, але й в масштабах всього світу", - вважає один з учасників заходу, член профспілки працездатних інвалідів Микола Мацько. На його думку, людям з фізичними вадами тепер набагато легше буде подолати психологічний бар'єр не тільки перед стрибками з висоти, але й перед іншими звершеннями. По-друге, організатори і учасники акції хотіли довести в тому числі і фізично здоровим, що якщо вже інваліди мають силу перемагати слабкості у собі, то й інші мають бути у житті активнішими. "Ми усі винні в тому, в якому стані зараз Україна. Тому цей стрибок має надихнути нас не покладати рук і мужньо будувати краще майбутнє", - каже Володимир Петровський. Акцію "Небо для вільних" організували всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів", харківська громадська організація "Толеранс-центр", Центр планерного спорту "Коктебель" за підтримки Кредитної спілки "Магірус" та Київського об’єднання Конфедерації вільних профспілок України. Фахівці "Коктебелю" здійснили технічну підготовку та контроль за проведенням цього заходу, а приватне підприємство "Магірус" було спонсором акції. Інформаційним партнером "Неба для вільних" виступив УКРІНФОРМ.
Категорія: 1-й в світі масовий стрибок незрячих з парашутом, 2009 рік | Додав: Moder (13.07.2012)
Переглядів: 805 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0