Вітаю Вас Гість!
Четвер, 21.11.2024, 11:50
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Форма входу

Наше опитування

Яким проблемам інвалідів слід приділити увагу на нашому сайті
Всього відповідей: 131

Пошук

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Інформація про організацію

Про роботу Громадської організації «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»

 

     Громадська організація «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» (далі - ГО ВГО ВППІ)  Наша організація здійснює суспільно-реорганізаційну діяльність по вивченню, подоланню і попередженню комплексних проблем осіб з інвалідністю та інвалідності в Україні,  спрямовану на їх медичний, соціальний, правовий захист, в тому числі –  на захист дітей та молоді з інвалідністю. Діяльність організації спрямована на реабілітацію (фізичну, психологічну, освітню, духовну, культурно-мистецьку, спортивно-туристично-оздоровчу) людей з інвалідністю та осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку Росії та окупації нею АР Крим і частини території Донбасу; а також на соціалізацію, навчання, професійну підготовку (перепідготовку), працевлаштування, супровід осіб з обмеженими фізичними можливостями і забезпечення  їх правовими, інфраструктурними, соціальними гарантіями, відповідно до міжнародних норм та стандартів.

       ГО ВГО ВППІ існує з 2004 року, офіційно працює з 2005 року.  Статус всеукраїнської організації ГО ВГО ВППІ отримала 11 листопада 2005 року.  Завдяки роботі в регіонах, вона має значний досвід  і досягнення. Це захист інвалідів від неправомірного звільнення з роботи, захист прав інвалідів і громадських організацій інвалідів від утиску їх конституційних і гарантованих законодавством України прав, виконання проектів, в тому числі і міжнародних, для вирішення конкретних проблем інвалідів.

       До 27 жовтня 2014 року організація мала назву Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів», але була перереєстрована через зміни, внесені до чинного законодавства України, зокрема – ЗУ «Про громадські об`єднання», що вступив в силу з 01 січня 2013 року та, відповідно до цього законодавчого акту, заборону містити в назві громадської організації назву іншої організаційно-правової форми.

Осередки ГО ВГО ВППІ по всій території України, станом на 01 січня 2015 року діє 46 відокремлених підрозділів організації.

       Одним з напрямків діяльності ГО ВГО ВППІ є організація відпочинку інвалідів різних нозологій, реабілітація і інтеграція інвалідів в суспільство через науку і освіту, культуру і мистецтво, спорт і інвалідний туризм, в тому числі засобами «Євро-2012». Особливу увагу наша організація приділяє туризму для інвалідів, оскільки це один з найдієвіших видів реабілітації. Актуальність і важливість програми і заходів ГО ВГО ВППІ для вирішення проблем інвалідів полягає в комплексності такої програми, а не просто в окремих, відірваних від цілісного комплексу, заходах.

   Другим важливим напрямком діяльності ГО ВГО ВППІ, який є інноваційним для України, являється моніторинг доступності (не до соціально-побутової інфраструктури, що є темою досліджень Національної асамблеї інвалідів України) до об`єктів культури, мистецтва, науки, освіти, спорту, туризму, інших об`єктів гуманітарної сфери. Особливої ваги такий моніторинг також набув в зв`язку з проведенням в Україні «Євро-2012». Нажаль, незважаючи на наші зусилля, до цього міжнародного заходу, на який українські інваліди покладали великі надії, практично нічого не було зроблено в сфері доступності інвалідів до об`єктів соціальної, побутової, транспортної інфраструктури, не кажучи вже про туристичні об`єкти та об`єкти гостинності (готелі, заклади харчування тощо)

      Починаючи з 2007 року ГО ВГО ВППІ отримує фінансування з державного бюджету України. За фінансової підтримки держави нами проводяться науково-практичні конференції на теми, пов`язані з різноманітними аспектами життєдіяльності інвалідів. Найбільш резонансними заходами 2010 – 2012  років були 4 щорічні науково-практичні конференції «Готовність України до Євро-2012 з точки зору людей з особливими потребами», проведені в містах України, що приймали гостей Євро-2012, а також моніторинг доступності об`єктів спортивної, туристичної, соціально-побутової інфраструктури цих міст. За результатами моніторингу було напрацьовано підсумкові аналітичні матеріали, що були надані відповідним органам влади.

    З 01 грудня 2008 року по 01 червня 2009 року ГО ВГО ВППІ здійснювала проект «Моніторинг виконання органами влади південно-східної частини АР Крим державної програми безбар`єрності України», в процесі роботи над яким було обстежено доступність об`єктів історії, культури, туризму, соціальної інфраструктури південно-східної частини АР Крим для інвалідів різних нозологій, а також розроблено рекомендації по усуненню існуючих недоліків. Проект викликав великий резонанс як в Україні, так і за її межами.

   За участі фахівців ГО ВГО ВППІ, її структурними одиницями виконувалися наступні проекти:

- створення Центру соціальної допомоги в м. Щолкіно АР Крим, з допомогою МФ «Сприяння розвитку медицини» та НГО «Громадський актив Криму»

- створення літнього наметового «Табору оздоровлення та реабілітації молодих інвалідів, членів їх родин та їх друзів «Берег здоров’я»

- в рамках конкурсу «Громадські ініціативи України» був виконаний проект «Здорове дитинство» (Відновлення та більш сучасне облаштування дитячого майданчика в селі Останіне АР Крим з метою організації місця цікавого, безпечного проведення дозвілля дітей дошкільного та молодшого шкільного віку та спілкування батьків з дітьми) – закінчення проекту 10 грудня 2009 року.

В 2011 році (з січня по серпень) Республіканська в АР Крим ПО ВППІ, за участі та при активній допомозі фахівців ГО ВГО ВППІ  виконувала надзвичайно цікавий та важливий проект ««Моніторинг забезпечення прав інвалідів в закладах тимчасового утримання та відбування покарань АР Крим», який здійснювався за фінансової підтримки МФ «Відродження». Цей проект не має аналогів в Україні і має на меті започаткувати моніторинг забезпечення прав інвалідів в місцях відбування покарань по всій території України. Проект було виконано успішно, що відзначило безпосередньо керівництво МФ «Відродження».

   З 05 липня по 25 липня 2009 поблизу с. Пісочне (АР Крим, Ленінський район) розпочав свою роботу унікальний наметовий табір для інвалідів різних нозологій та членів їх сімей «Берег здоров`я», що не мав на той час і не має нині світових аналогів.  В цьому таборі  протягом його роботи змогли відпочити та покращити своє  здоров`я близько 50 інвалідів різних нозологій. Табір був розташований  на березі Азовського моря, що, в поєднанні з цілющим кримським повітрям і невтомною турботою персоналу, дало справді дивовижні результати. В жовтні 2009 року в м. Старий Крим (АР Крим) відбувся осінній наметовий табір для інвалідів різних нозологій, що мав культурологічну спрямованість і дозволив інвалідам різних нозологій ознайомитися з культурною спадщиною південно-східної частини АР Крим. З 05 по 10 травня в м. Керч відбувся весняний наметовий табір «В краю жовтих тюльпанів та рожевих шпаків», що був присвячений 65 річниці Перемоги в Великій Вітчизняній війні. Інваліди-учасники табору змогли навіть прийняти участь в факельній ході по м. Керч, побували на російському військовому кораблі, були одними з небагатьох туристів, хто побував в екологічному заповіднику «Мис Опук» тощо. Нарешті, починаючи з 25 червня 2010 року по 07 серпня 2010 року наметовий табір для інвалідів та членів їх сімей «Берег здоров`я» розгорнув свої намети на березі Азовського моря в м. Щолкіне (АР Крим). Інваліди-учасники цього табору побували на мисі Казантип, прийняли участь  в культурно-мистецькому фестивалі, численних майстер-класах, відвідали виставки робіт інвалідів, нарешті, стали учасниками фінального гала-концерту митців-членів ВГО ВППІ, який був влаштований для мешканців та гостей м. Щолкіне.

    В 2011 році з великим успіхом пройшли весняний  (в м. Судак, АР Крим) та літній (м. Керч, АР Крим) оздоровчі табори для інвалідів різних нозологій, що мали в першу чергу історико-культурологічне спрямування та передбачали численні екскурсійні маршрути та культурологічні акції. Нажаль, через окупацію АР Крим Росією, наша організація не має можливості здійснювати свою діяльність на його території.  

    24 серпня 2009 року, вперше в історії України та в світовій історії, членами нашої організації, інвалідами 1 групи по зору (незрячими) було здійснено груповий стрибок з парашутами на воду з висоти 350-400 м. Учасниками акції були В.Б. Петровський (Київ) М.А. Мацько (Нововолинськ), В.А. Носков (Харків), Л. С. Кіраджиєв (Бахчисарай, АР Крим), А.Г. Полюхович (Сімферополь, АР Крим, єдина незряча жінка-парашутист). Рекорд зафіксовано Книгою рекордів України, відправлено пакет документів для його фіксації Книгою рекордів Гіннеса.    

 24 серпня 2011 року, з нагоди 20-річчя Незалежності України, відбулася друга акція «Небо – для вільних», в ході якої  незрячі парашутисти влаштували змагання в повітрі і здійснили в процесі змагання стрибок на точність. Точкою відліку, до якої потрібно було максимально наблизитися,  виступав буй, заякорений в морське дно. Не дивлячись на вкрай несприятливу та нестійку погоду (сильний і поривчастий вітер, низьку хмарність, переддощову погоду та неспокійне море) троє парашутистів ГО ВГО ВППІ здійснили стрибок і встановили другий світовий рекорд, який, як і перший, належним чином буде оформлений Книгою Рекордів України та Книгою Рекордів Гіннесса. В встановленні рекорду приймали участь двоє парашутистів: Петровський В.Б. (м. Київ) та Мацько М.А. (м. Нововолинськ), які були учасниками першого світового рекорду в 2009 році.

    В 2013 році відбулася третя акція «Небо – для вільних», під час  якої восьмеро незрячих стрибнули з парашутом у відкрите море поблизу м. Коктебель (АР Крим), без інструктора, перевершивши досягнення 2009 року, коли парашутистів було п`ятеро. Участь в стрибку брали вісім осіб, з них 6 чоловіків  (Володимир Борисович Петровський, м. Київ – третій стрибок; Микола Аполінарійович Мацько, м. Нововолинськ Волинської області – третій стрибок; Ігор Іванович Митрофанов, м. Харків – перший стрибок;  Олександр Михайлович Пономарьов, м. Донецьк – перший стрибок; Горовий Геннадій Володимирович, м. Обухів Київської області – перший стрибок;  Логвинюк Ігор Вікторович, м. Кременець Тернопільської області) та 2 жінки (Алла Григорівна Полюхович, м. Сімферополь, АР Крим– другий стрибок; Галина Олександрівна Пономарьова, м. Донецьк – перший стрибок). Оцінка стрибка – «відмінно» в усіх учасників.

Встановлені в 2013 році рекорди:

-Перевершений рекорд, встановлений в 2009 році – учасників не 5, а 8.

-Вперше в світі, як і в Україні, двоє незрячих людей, що не є професійними спортсменами (Володимир Борисович Петровський, м. Київ та Микола Аполінарійович Мацько, м. Нововолинськ Волинської області), 24.08.2013 виконали норматив 3-го розряду з парашутного спорту. Посвідчення парашутистів, які засвідчують цей факт, видані 24.08.2013 року спортивним клубом «Пара-Крим», за підписом директора клубу, Нєбрєєва Б. А.

-Вперше в світі одночасний стрибок з парашутом без інструктора здійснили 6 незрячих чоловіків: Володимир Борисович Петровський, м. Київ – третій стрибок; Микола Аполінарійович Мацько, м. Нововолинськ Волинської області – третій стрибок; Ігор Іванович Митрофанов, м. Харків – перший стрибок;  Олександр Михайлович Пономарьов, м. Донецьк – перший стрибок; Горовий Геннадій Володимирович, м. Обухів Київської області – перший стрибок;  Логвинюк Ігор Вікторович, м. Кременець Тернопільської області, перевершивши рекорд 2009 року, коли стрибали 4 чоловіки.

-Вперше в світі в стрибку незрячих з парашутом без інструктора приймали участь 2 жінки: Алла Григорівна Полюхович, м. Сімферополь, АР Крим– другий стрибок; Галина Олександрівна Пономарьова, м. Донецьк – перший стрибок, що перевершило рекорд 2009 року, учасницею якого була 1 жінка.

-Вперше в світі незряча жінка стрибнула з парашутом без інструктора вдруге (Алла Григорівна Полюхович, м. Сімферополь, АР Крим)

-Вперше в світі в масовому стрибку незрячих з парашутом у відкрите море без інструктора стрибнула найменша незряча жінка-парашутист (Галина Олександрівна Пономарьова, м. Донецьк), зріст якої складає 120 см, вага – 42 кг.

- Вперше в світі в масовому стрибку незрячих з парашутом у відкрите море без інструктора приймала участь сімейна пара незрячих: Олександр Михайлович Пономарьов та Галина Олександрівна Пономарьова, м. Донецьк.

       Рекордсменами 1-го, 2-го та 3-го світових рекордів є громадяни України, країна, що є власником означених світових рекордів – Україна. Ідея, організація і проведення акцій, що привели до 3-х світових рекордів здійснена Всеукраїнською громадською організацією «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» (до 27 жовтня 2014 року – ВГО «Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів), головні організатори акції – голова ВГО ВППІ, Петровський В.Б. та керівник освітньо-культурологічного департаменту ГО ВГО ВППІ, Петровська СЮ. Учасники 3-х світових рекордів – члени  Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів».

    В рамках популяризації активного відпочинку інвалідів та інвалідного туризму організацією були проведені акції «Гори для вільних» (навчання інвалідів по зору катанню на гірських лижах) та «Незрячий дайвінг» (підводне плавання для інвалідів по зору). Всі ці акції мають на меті довести рівні можливості інвалідів та їх здорових співгромадян.

    В 2010 році ГО ВГО ВППІ започаткувала і провела Перший всеукраїнський недержавний фестиваль творчості інвалідів «Неспокій серця», фінальна частина якого відбулася 12-13 вересня 2010 року в м. Києві. Цей фестиваль не тільки сприяв популяризації творчих можливостей інвалідів, але міжнародному іміджу нашої держави, оскільки в ньому приймали участь (і перемагали) представники інших держав: Росії та Білорусі. Другий всеукраїнський недержавний фестиваль творчості інвалідів «Неспокій серця» відбувся в 2011 році та приймав учасників з країн Балтії, Росії тощо. Фінальна частина фестивалю також проходила в м. Києві.  В 2013 році ГО ВГО ВППІ провела Третій всеукраїнський (відкритий) фестиваль творчості інвалідів «Неспокій серця», фінальна частина якого з великим успіхом відбулася 24-25 жовтня 2013 року в м. Києві. Гостями Фестивалю були творчі колективи інвалідів з Росії, Білорусі, країн Балтії.

    Фахівцями ГО ВГО ВППІ готуються і надаються відповідним компетентним органам зміни та доповнення до законодавчих та підзаконних актів України, в тому числі тих, що стосуються різноманітних аспектів життєдіяльності інвалідів в нашій державі. 17.11.2010 року представники нашої організації приймали участь в Парламентських слуханнях з питання безпеки праці, голова ГО ВГО ВППІ, В.Б. Петровський виступив на цих парламентських слуханнях з невеликою доповіддю. В квітні 2011 року голова ГО ВГО ВППІ виступив під час проведення парламентських слухань з питання повернення знецінених заощаджень  громадян. Голова ГО ВГО ВППІ, Петровський В.Б., є незмінним учасником постійно діючої комісії з соціальних питань при Верховній Раді України. Протягом останніх років наша організація плідно працює в Громадських радах при Державній службі з питань інвалідів та ветеранів України, при Фонді соціального захисту інвалідів України, при Державній архітектурно-будівельній інспекції України, а також в Громадських радах на місцевому рівні. Також з 2013 року  ГО ВГО ВППІ входить в дорадчий орган при Уповноваженому з питань інвалідів України.

    Фахівцями ГО ВГО ВППІ неодноразово вносилися зміни та доповнення до законодавчих та підзаконних актів, в першу чергу – спрямовані на покращення соціального захисту інвалідів та створення в Україні безбар`єрного середовища.

    Починаючи з 2011 року фахівцями ГО ВГО ВППІ здійснюється моніторинг доступності інвалідів до об`єктів історії, культури, соціальної, туристичної та транспортної інфраструктури країн Європи. В рамках цього проекту, що проходив за фінансової і моральної  підтримки  одного з відомих львівських туроператорів, в 2011 році було здійснено моніторинг доступності для інвалідів більш ніж 10 європейських країн. За результатами цього дослідження фахівцями ГО ВГО ВППІ  було проведено профільні конференції в кількох містах України, підготовлено ряд публікацій, створений диск з матеріалами поїздки, розповсюджений в державних та недержавних профільних організаціях і установах, а головне – завдяки результатам цієї поїздки ГО ВГО ВППІ стала однією з ключових організацій, яка внесла зміни і доповнення до  ДСТУ-Н „Настанова з обладнання будинків і споруд громадського призначення  елементами доступності для осіб з вадами зору та слуху”.  Всі пропозиції ГО ВГО ВППІ, що базуються на матеріалах проведеного моніторингу та автором яких є В.Б. Петровський (до того ж, доповнені фотографіями, зробленими під час поїздки), були підтримані для втілення і перетворилися  на офіційний документ для виконання на загальнодержавному рівні.

   В 2012 році, за підтримки цього ж спонсора, було здійснено ще три моніторингових заходи на рівні європейських країн. Ще 2 моніторинги європейської доступності були проведені з квітня по липень 2013 року, за підтримки цього ж туроператора. В 2013 -2014 роках, за підтримки київських та львівських туроператорів було завершено моніторингові дослідження та проведено моніторинг доступності Великобританії, Іспанії, Португалії. Нині матеріали, отримані під час проведення вищезгаданих заходів, досліджуються провідними аналітиками ГО ВГО ВППІ з метою підготовки аналітичної довідки та підсумкових висновків, а також розробки рекомендацій для втілення на рівні України. В грудні 2013 року результати дослідження були презентовані на засіданні Громадської Ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції, а в липні 2015 року – на під час проведення науково-практичної конференції «Українське законодавство про права і обов`язки інваліда», що мала неабиякий резонанс.

На постійних засадах нами проводяться культурно-масові та просвітницькі заходи: концерти, лекції, театральні вистави, в тому числі – в госпіталях, для учасників АТО, поранених під час бойових дій, для дітей-сиріт та дітей-інвалідів тощо. При ГО ВГО ВППІ працює єдиний в Україні професійний театр інвалідів «Добробут та Злагода».

Члени ВГО ВППІ приймають участь в міжнародних програмах, що мають на меті активізацію громадянського суспільства в нашій державі, зокрема, вони брали участь в циклі семінарів, проведених Вестмінстерською фундацією та присвячених засадам співпраці з Верховною Радою України, а також були слухачами Інституту політичної освіти.

    Діяльність ГО ВГО ВППІ досить широко висвітлюється в ЗМІ, як всеукраїнського, так і регіонального масштабу. Докладніше про неї можна довідатися на сайті: vuppi.at.ua. Ми не є політично заангажованими, не підтримуємо жодної політичної партії, наша діяльність спрямовується лише на підтримку та сприяння інвалідам різних нозологій та членів їх сімей.

    Безумовно, організація має свої проблеми, причому деякі з них серйозно впливають на її діяльність. Зокрема протягом всього 2014 року наша організація знаходилася в затяжному процесі перереєстрації (перетворення, що потягло за собою зміну організаційно-правової форми).  Саме тому протягом 2014 року наша організація практично не здійснювала фінансової діяльності, працюючи  виключно на безоплатній основі.

Наші контакти наступні:

Контактні телефони: 223-13-29; 093-970-75-70; 066-713-10

Адреса для листів: 02121, м. Київ-121, вул. Вербицького, б. 11, кв. 191; e-mail: vuppi@ukr.net; web: vuppi.at.ua.

Звертаємося до вітчизняних і міжнародних благодійних та донорських організацій з проханням в прийнятній для Вас формі (матеріальна, волонтерська, будь-яка інша допомога) долучитися до реалізації в Україні програм і заходів по створенню інклюзивного суспільства в нашій державі та реабілітації бенефіціарів нашої організації, що здійснює ГО ВГО ВППІ.

Реквізити:

Одержувач коштів: Громадьска організація «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» (ГО ВГО ВППІ)

Код ЄДРПОУ 39466527

р\р 26004052746540

банк одержувача: Печерське відділення Приватбанку в м. Києві

МФО 300711

 

Голова ГО ВГО «Всеукраїнський парламент

працездатних інвалідів                                                                                  Петровський В.Б.