Вітаю Вас Гість!
Субота, 20.04.2024, 13:16
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Законодавча база щодо інвалідів [241]
Законодавча база щодо інвалідів
1-й в світі масовий стрибок незрячих з парашутом, 2009 рік [7]
Перший в світі масовий стрибок незрячих з парашутом, 2009 рік
1-й фестиваль творчості інвалідів "Неспокій серця" [13]
1-й фестиваль творчості інвалідів "Неспокій серця"
Законодавчі акти [17]
Законодавчі акти, що стосуються працевлаштування та роботи інвалідів
Статті про ВГО ВППІ [29]
Статті, які розміщувались в массмедіа про нас та нами
Звіти про діяльність структурних одиниць [2]
Тут розміщені звіти про діяльність структурних одиниць ВГО ВППІ за роки їх існування
Статті наші [15]
Тут розміщені статті, створені членами ВГО ВУППІ

Форма входу

Наше опитування

Яким проблемам інвалідів слід приділити увагу на нашому сайті
Всього відповідей: 129

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Статті про ВГО ВППІ

Заступнии голови ГО "Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів"
Перший заступник голови ГО "ВГО ВППІ" - Богатиренко Костянтин Вікторович.
Дата народження: 09.11.1965
Костянтин Вікторович Богатиренко є інвалідом 2 групи по зору. В 1984 році він закінчив Свердловську обласну спеціалізовану школу-інтернат для сліпих і слабозорих дітей, де отримав середню медичну освіту. В 1979 році закінчив школа акторської майстерності при кіностудії ім. О. Довженка. З 1984 по 1994 рік Богатиренко К.В. працював за фахом (масажист) в лікарні ім. Калиніна, нагороджений численними подяками за сумлінну працю в галузі медицини.
В 1997 році при Київському міському благодійному фонді «Інтеграція» К.В. Богатиренком був створений театрально-мистецький колектив «Добробут та Злагода», метою діяльності якого була, насамперед, реабілітація інвалідів різних нозологій засобами культури і мистецтва. Починаючи з 2004 року театральний колектив «Добробут та Злагода», очолюваний К. В. Богатиренком, починає працювати під егідою ВГО «Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів».
Всі, без виключення, театральні вистави, з якими виступають артисти театру, є авторськими, створеними власними авторами театру, зокрема, І.В. Бернацькою та К.В. Богатиренком. В творчому доробку театрально-концертної студії інвалідів «Добробут та Злагода» є наступні вистави;- «Кошенята»;- «Тридичіно»;- «Кмітливий шакал»;- «Язиката Хвеська»;- «Невдячний театр»;- «Подорож в Королівство трьох кольорів»- «Лісові пригоди»;
- «Три брати або Витівки короля Товстопуза».
Очолюваний К.В. Богатиренком творчий колектив театру об`їздив всю Україну. Вистави театру з великим успіхом пройшли в 170 містах України, має численні подяки та грамоти державних міністерств, зокрема Міністерства культури і туризму АР Крим, управлінь і відомств, обласних та міських рад та державних адміністрацій (Подяка від Міністерства культури Автономної республіки Крим (2009 рік); Звання «Переможець конкурсу на кращу виставу серед театральних колективів з тематики «Правила дорожнього руху», що проводився під егідою МВС» (2000 рік);Почесні грамоти Держадміністрацій Голосіївського, Святошинського, Дарницького районів м.Києва, 2000-2008 р.р., Почесні грамоти Львівського обласного, Харківського обласного, Донецького міського, Дніпропетровського міського тощо управлінь освіти, подяки та грамоти освіти і охорони здоров`я))
В активі театру також численні та різноманітні благодійні і культурно-мистецькі акції для дітей-сиріт та дітей-інвалідів.
Костянтин Богатиренко на протязі останніх 30 років активно знімається в кіно- та телефільмах, що мають незаперечний успіх у глядачів. В його творчому доробку близько двадцяти різнопланових ролей в таких фільмах, як: - «Мой генерал» (1978 рік);- Дачная поездка сержанта Цыбули» (1979 рік); - «Женщины шутят всерьез» (1981 рік); - «Ярослав Мудрый» (1981 г.); - «Дударики» (1980 р.); - «Вогнем та мечем» (1999 р.); - «Молитва о гетьмане Мазепе» (2001 р.); - «Доярка из Хацапетовки» (2007 р.); - «Шпионские страсти» (2007 р.) та інших.
Заступник голови ГО ВГО ВППІ з питань освіти та реабілітації - Клопота Євгеній Анатолійович
Клопота Євгеній Анатолійович народився 30.06.1974 р. у м. Запоріжжя. Він є інвалідом І (першої) групи зору.
В 2000 р. закінчив магістратуру факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького державного університету і отримав диплом з відзнакою про повну вищу освіту зі спеціальності «психологія» за кваліфікацією магістр психології.
2000 - 2003 рр. – аспірант Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди.
У 2004 р. захистив кандидатську дисертацію у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за спеціальністю: 19.00.01 – загальна психологія, історія психології за темою: «Особливості формування Я образу в осіб з вадами зору».
З 2004 р. – молодший науковий співробітник і асистент кафедри практичної психології факультету соціальної педагогіки та психології, потім доцент кафедри корекційної педагогіки та адаптивного фізичного виховання Запорізького національного університету.
2006-2016 рр. доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Запорізького національного університету. З вересня 2016 р. на посаді професора цієї ж кафедри.
Клопота Євгеній Анатолійович став першим українцем (за часи незалежності держави), який здобув найвищий науковий ступень – доктора наук, будучи тотально незрячим: у 2015 він захистив докторську дисертацію за спеціальністю 19.00.08 «спеціальна психологія» за темою: «Психологічні основи інтеграції в суспільство осіб з вадами зору». http://ranok.kanalukraina.tv/ua/episode/neveroyatnaya-istoriya-pervogo-nezryachego-ukrainskogo-uchenogo
Ця подія викликала великий резонанс не тільки в Україні, але й закордоном. У ЗМІ та в мережі інтернет про цю подію є дуже багато сюжетів.
Клопота Є.А. сприяє популяризації інноваційного наукового досвіду України у світі, постійно бере участь у міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях і має понад 80 наукових публікацій, у тому числі у закордонних виданнях.
У 2014 р. організував та очолив науковий журнал: «Актуальні проблеми педагогіки, психології та професійної освіти» (http://journals.uran.ua/apppfo) який індексується у міжнародних наукометричних базах, у тому числі - Index Copernicus.
Клопота Є.А. має досвід активної громадської діяльності:
організатор і керівник звукового журналу для інвалідів по зору (1998-1999 рр.); голова Харківської міської громадської організації інвалідів «Іоланта» (2001-2004 рр.); сприяв розвитку реабілітаційних центрів для незрячих у м. Харків; здійснював психологічний супровід міжнародного проекту «Соціальна та психологічна реабілітація молоді з особливими потребами» (2001-2002 рр.); очолював проект «Соціально-психологічна адаптація молоді з вадами зору» (2003 р.). Був керівником проекту «Інтеграція молоді з обмеженими фізичними можливостями в суспільство: громадсько-правові, соціально-психологічні та інформаційно-технологічні аспекти» (2008 2010 рр.) м. Запоріжжя.
Підтримує наукові зв’язки з Університетом Кардинала Стефана Вішинського (м. Варшава, Польща), навчально-реабілітаційним закладом для незрячих дітей (п.Ляскі, Польща), а також із Шяуляйським університетом (м. Шяуляй, Литва).
За сприяння Клопоти Є.А. було організовано комп’ютерний клас для студентів з обмеженими фізичними можливостями при Запорізькому Національному університеті (2008 р.).
Клопота Є.А. постійно організовує інтегровані заходи (виставки, ярмарки, концерти, форуми, семінари), спрямовані на створення позитивного іміджу незрячих людей у суспільстві. Зараз є Головою Запорізької обласної організації ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів». Представляє дану громадську організацію в комітеті доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Запорізькій облдержадміністрації, де активно відстоює права й інтереси інвалідів, сприяє втіленню сучасних європейських стандартів організації безбар’єрного середовища. Завдяки його наполегливості у Запорізькій області у 2016 р. було встановлено 35 мовних пристроїв на світлофорах м. Запоріжжя для незрячих осіб. Проводиться робота щодо пільгового проїзду в Запорізькій області. Крім того, Клопота Є.А. постійно пропонує зміни до законодавства України для оптимізації інтеграції та адаптації людей з інвалідністю в наше суспільство.
У 2004 р. став лауреатом конкурсу «Обдарована молодь Запорізького краю», має різноманітні грамоти та почесне звання «Заслужений працівник освіти України».
Заступник Голови ГО ВГО ВППІ з питань правозахисту, економіки і маркетингу - Кириченко Сергій Іванович
Кириченко Сергій Іванович народився 05 червня 1962 року в сім’ї селян Вінничини. Зір втратив у семирічному віці внаслідок травми ока. Випускник 1978 року Київської спецшколи-інтернат № 5 для сліпих дітей. Працював на робочих посадах в системі УТОС з 1978 року до 1995 року. У 1995 році здобув вищу юридичну освіту у Київському національному Університеті ім. Т.Г. Шевченка. Крім того, у 2006 році закінчив навчання у Дніпропетровській фінансовій академії Міністерства фінансів України та отримав диплом за спеціальністю Фінансист. Професійну діяльність розпочав з приватної юридичної практики на підставі ліцензії Міністерства юстиції України від 29 червня 1995 року. Далі свій досвід фахівця у галузі права і керівника набував на посаді завідувача юридичного відділу приватного підприємства реабілітації інвалідів «Шанс», організовуючи надання і надаючи особисто правову допомогу населенню з листопада 1996 року до травня 1998 року. Потім працював юрисконсультом: протягом 16 липня 1998 року - 20 березня 2000 року на Дніпропетровському учбово-виробничому підприємстві Дніпропетровського обласного об’єднання УТОС «Промінь»; з листопада 1999 року спочатку за сумісництвом, а з 27 березня 2000 року за основним місцем роботи на Дніпропетровському учбово-виробничому підприємстві УТОГ. 13 квітня 2004 року, склавши успішно передбачений законом іспит, отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, а з 17 травня 2004 року прийнятий на роботу до юридичної консультації № 8 Індустріального району м. Дніпропетровська АО ДОКА на посаду адвокат. Через 5 років 24 вересня 2009 року наказом голови АО ДОКА призначений на посаду новоутвореної юридичної консультації № 13 АО ДОКА, яку обіймає і на цей час. Кириченко С.І. здійснює активну діяльність у професійній адвокатській практиці, якою займається одночасно на засадах самозайнятості і на підставі контракту про надання безоплатної вторинної правової допомоги, що укладений між ним та Дніпропетровським обласним центром безоплатної вторинної правової допомоги і діє з 01 січня 2013 року.
У травні 2014 року голову ДО ПО ВППІ Кириченка С.І. обрано членом громадської ради при Дніпропетровській міській раді, діяльність у роботі якій він розпочав внесенням на обговорення і затвердження розроблених ним Положення про громадську раду та Регламенту громадської ради. Його роботою є розробка засновницьких документів благодійного фонду сприяння розвитку громади міста Дніпропетровська «Громадська підтримка», завданням якого є забезпечення фінансово-матеріальними ресурсами діяльності громадської ради, та благодійного фонду ім. Квітки Цісик «Покликання», що спрямовує свою діяльність на всебічну підтримку обласного комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський театрально-художній коледж» та його студентів і найбільш талановитих молодих митців - випускників закладу.
Завдяки здійсненому Кириченком С.І. у цивільному судочинстві представництві та у кримінальних провадженнях захисту значна кількість осіб, права яких були порушені всупереч закону, набули справедливого їх відновлення або достатньої компенсації втраченого.
До найбільш резонансних справ, що набули розголосу по усій території України, варто віднести захист прав і представництво потерпілих від свавілля озброєного табельною зброєю міліціонера, який у жовтні 2010 року тричі поранив 17-річного юнака і вбив 16-річного школяра. Внаслідок отриманої професійної правової допомоги кримінального покарання зазнав вбивця, а діти, яких Синельниківська міліція за підтримки окремих посадових осіб ГУ МВС України в Дніпропетровській області намагалася звинуватити в хуліганстві та у посяганні на виборчі документи, справедливо, судовими обвинувальними рішеннями відносно сержанта міліції фактично визнані жертвами свавілля правоохоронних органів.
В іншому кримінальному провадженні громадянина захистив від незаконного обвинувачення, за яким його без вироку тримали під вартою 2 роки 8 місяців 7 днів.
У цивільних справах забезпечував захист порушених прав дітей і малозахищених громадян, повертав майно і відновлював майнові права інвалідів та ін.
Резонансною справою є вивільнення малолітньої дівчинки від батька, релігійні переконання якого не відповідали інтересам і потребам дитини, яку суд передав на виховання повнолітній сестрі.
За рішенням в іншому цивільному провадженні суд визнав за необхідне визнати проживання малолітньої дівчинки не з матір’ю, яка не піклувалася про дочку і, не дивлячись на сім’ю, вела аморальний спосіб життя, а з батьком, від якого дитина отримує належне виховання і забезпечення.

Звертає на себе увагу правозахисна практика юриста Кириченка С.І. у здійсненні ним професійної адвокатської діяльності захисту осіб, яким надається психіатрична допомога у примусовому порядку на підставі судових ухвал про застосування, продовження, зміну примусових заходів медичного характеру. Докладаючи неймовірних зусиль він своєю наполегливістю і професійністю прокладає шлях до систематичної повноцінної правової допомоги особам, щодо яких застосовуються примусові заходи медичного характеру в умовах амбулаторного лікування або під час їх перебування у психіатричних закладах, зокрема госпіталізованим до Державного закладу «Українська республіканська психіатрична лікарня з суворим наглядом».
Саме адвокату Кириченку С.І., незважаючи на обмеженість його фізичних можливостей внаслідок відсутності зору, директором координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги МінЮсту України доручено очолити і здійснити підготовку методичних рекомендацій для адвокатів «Дії захисника у кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру». На цей час зазначені Методичні рекомендації готуються до їх видання. За вказаною темою Кириченком С.І. перед адвокатами, які за контрактом або договором надають безоплатну вторинну допомогу, прочитано кілька змістовних і докладних доповідей-лекцій стосовно практичних навичок і знань адвоката, необхідних захиснику у кримінальному провадженні щодо застосування ПЗМХ, які, незважаючи на їх тривалість від години до двох годин, викликали в адвокатів тільки позитивні відгуки.
Крім того, адвокат Кириченко С.І. у взаємодії з Дніпропетровським національним штабом громадського захисту надає правову допомогу бійцям антитерористичних операцій та членам їх сімей
Категорія: Статті про ВГО ВППІ | Додав: vuppi (03.10.2018)
Переглядів: 463 | Коментарі: 1 | Теги: ГО ВГО ВППІ, С.І. Кириченко, К.В. Богатиренко, заступники голови ГО ВГО ВПП, Є.А. Клопота | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: