Вітаю Вас Гість!
Четвер, 01.12.2022, 05:23
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Законодавча база щодо інвалідів [241]
Законодавча база щодо інвалідів
1-й в світі масовий стрибок незрячих з парашутом, 2009 рік [7]
Перший в світі масовий стрибок незрячих з парашутом, 2009 рік
1-й фестиваль творчості інвалідів "Неспокій серця" [13]
1-й фестиваль творчості інвалідів "Неспокій серця"
Законодавчі акти [17]
Законодавчі акти, що стосуються працевлаштування та роботи інвалідів
Статті про ВГО ВППІ [29]
Статті, які розміщувались в массмедіа про нас та нами
Звіти про діяльність структурних одиниць [2]
Тут розміщені звіти про діяльність структурних одиниць ВГО ВППІ за роки їх існування
Статті наші [15]
Тут розміщені статті, створені членами ВГО ВУППІ

Форма входу

Наше опитування

Яким проблемам інвалідів слід приділити увагу на нашому сайті
Всього відповідей: 129

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Статті про ВГО ВППІ

Зведений звіт про діяльність ГО ВГО "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів"
ІНФОРМАЦІЯ про результати діяльності
Громадська організація «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» (скорочено – ГО ВГО ВППІ) в 2016-2017 роках
1. Мета та напрями діяльності:
Метою ГО ВГО ВППІ є діяльність, спрямована на вивчення, дослідження, попередження, подолання і вирішення проблем інвалідів та інвалідності шляхом реалізації комплексу освітніх, просвітницьких науково-дослідних, практично-реабілітаційних процесів, а також на задоволення і захист законних соціальних, економічних, творчих, правових, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів своїх членів.
1.2. Основні напрямки діяльності:
- здійснення реабілітації, абілітації, соціальної адаптації, соціалізації та інтеграції в суспільство інвалідів всіх нозологій засобами медицини, науки, освіти, просвіти, культури, мистецтва, спорту, інвалідного туризму тощо;
- професійне навчання і професійна підготовка інвалідів комплексу професій, які можуть освоїти інваліди, та їх (інвалідів) працевлаштування: підвищення кваліфікації та перекваліфікація інвалідів;
- підготовка і навчання волонтерів для роботи з інвалідами; підготовка і навчання спеціалістів з числа фізично здорових людей для роботи з інвалідами і допомоги інвалідам в різних галузях (…), в соціальній, економічній, правовій, культурологічній, реабілітаційній сферах;
- підготовка фахівців з числа інвалідів та фізично здорових людей для роботи в напрямках попередження інвалідності;
- організація навчання та підготовки фахівців – працівників інфраструктури, державних установ, сфери послуг (державні адміністрації, заклади проживання, заклади харчування, об`єкти транспортної та соціальної інфраструктури тощо) навичкам та методикам надання допомоги і обслуговування інвалідів, а також поводження з ними.
2. Досвід роботи членів інституту громадянського суспільства в консультативно-дорадчих органах при органах державної влади:
Громадська рада при Фонді соціального захисту інвалідів (з 2013 року); Громадська рада при Державній служби з питань інвалідів та ветеранів (з 2012 по 2014 рік); Громадська рада при Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ) – з 2012 по 2014 та з 2014 по нинішній час; Громадська ради при Дарницькій в місті Києві РДА (з 2013 по 2015 рік; з 2015 по нинішній час); Громадська рада при Фонді соціального страхування України (з 15 лютого 2018 року по нинішній час)
3. Програми/проекти, що були реалізовані у 2017 р.:
Постійно діючі проекти і програми ГО ВГО ВППІ, які організація виконувала в 2017 році
1. «Моніторинг європейської доступності для осіб з інвалідністю та його практичне втілення в Україні». Проект діє з 2011 року і передбачає здійснення моніторингу доступності об`єктів гостинності (готелі та заклади харчування), транспортної та соціально-побутової інфраструктури, об`єктів історії і культури для осіб з інвалідністю по всій території Європи.
2. «Ознайомлення громадськості з результатами європейського моніторингу з метою його практичного втілення в Україні». Проект діє з 2013 року в місті Києві та в інших містах України (Запоріжжя, Львів, Харків).
3. Постійно діюча Творча реабілітаційо-культурологічна майстерня «Кастальський ключ». Програму започатковано в 2016 році з метою реабілітації осіб з інвалідністю засобами культури і мистецтва.
4. «Юридична допомога і правовий захист». Проект діє починаючи з 2006 року в місті Києві і спрямований, в першу чергу, на захист трудових прав інвалідів та уникнення їх незаконного звільнення.
5. «Ціложиттєва освіта: реабілітація і абілітація, професійна підготовка та перепідготовка (навчання), працевлаштування інвалідів». Проект діє в місті Києві починаючи з 2006 року.
Заходи 2016 року:
3.1. 19 лютого 2016 року Театрально-концертна студія "Добробут та Злагода", засновником та власником якої є ГО ВГО ВППІ, провела виставу "Подорож в Королівство Трьох кольорів" для дітей українських воїнів, що знаходятся в зоні АТО.
3.2. 21 березня 2016 року в приміщенні Укрінформу ГО "ВГО "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів" провела круглий стіл на тему: «Стан соціальної захищеності інвалідів в Україні: декларація і реальність», присвячений 25-річчю з моменту прийняття Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів», під час якого був здійснений докладний аналіз змін на краще (чи погіршення) найрізноманітніштх аспектів життєдіяльності людей з інвалідністю в Україні.
3.3. З 24 березня по 02 квітня 2016 року, в рамках проекту «Моніторинг європейської доступності для осіб з інвалідністю та його практичне втілення в Україні» представниками ГО ВГО ВППІ здійснювався моніторинг соціально-побутової, транспортної та туристичної інфраструктури держави Ізраїль.
3.4. Громадська організація «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» (ВГО ВППІ) 15 квітня 2016 року в приміщенні Адміністрації Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Україні (вул. Інститутська, буд. 21\8) провела круглий стіл на тему «Від рівних прав до рівних можливостей», присвячений висвітленню прав і можливостей інвалідів в Україні.
3.5. 16-17 квітня 2016 року ГО ВГО ВППІ, за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики провела плановий захід "Навчальний семінар-практикум для центрального апарату (м. Київ), обласних і місцевих організацій ГО ВГО ВППІ «Залучення донорських і спонсорських коштів: теорія і практика». Це - друга частина циклу з 4-х заходів, що передбачає навчання керівників структурних одиниць методичним та практичним аспектам залучення донорських і спонсорських коштів.
3.6. 17 травня 2016 року в Літературному музеї м. Харкова (вул. Багалія, буд. 6) відбувся фестиваль "Віч-на-віч", який надав можливість зустрітися віч-на-віч зрячим та незрячим харків`янами. Під час майстер-класу "Доступність культурно-мистецької спадщини і музеїв для людей з інвалідністю (осіб з вадами зору)"представники ГО ВГО ВППІ: В.Б. Петровський (м. Київ), В.А. Носков (м. Харків), С.Ю. Петровська (м. Київ) презентували фотоматеріал, отриманий під час проведення моніторингу європейської доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями (2011 - 2016 рр).
3.7. З 27 по 29 травня 2016 року за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики України ГО ВГО ВППІ провела плановий захід Науково-практична конференція «Універсальний дизайн (заклади освіти, заклади культури, державна сфера, інфраструктура): європейський досвід та практика»
3.8. 03-04 вересня 2016 року, за кошти державного бюджету України, було проведено плановий захід «Творчий літературно-поетичний семінар-практикум «Кастальський ключ», а 11 вересня 2016 року в Національному музеї Тараса Шевченка відбулася Практична складова (концерт) Творчої літературно-поетичної майстерні "Кастальський ключ", яка відкрила 17 Тиждень освіти дорослих України
3.9. 11 листопада 2016 року ГО «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» (ВГО ВППІ) провела в приміщенні Укрінформу круглий стіл на тему «Незрячі в Україні: їх становище та реальні потреби в українських реаліях», присвячений Міжнародному дню незрячих, який щорічно відзначається 13 листопада. За підсумками круглого столу було напрацьовано резолюцію.
3.15. 12 грудня 2016 року в приміщенні та за підтримки Солом`янської в місті Києві державної адміністрації ГО ВППІ провела круглий стіл, присвячений проблемам безбар`єрності міста Києва. В ході заходу були продемонстровані власні фотоматеріали ГО ВГО ВППІ "Моніторинг європейської доступності" та широко обговорено стан безбар`єрності в Солом`янському районі м. Києва, а також шляхи побудови безбар`єрного середовища в місті Києві
4. Програми/проекти, що виконувалися у 2017 р.:
4.1. 18 січня 2017 року голова Відокремленого підрозділу "Запорізька обласна організація Всеукраїнської громадської організації "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів", Євгеній Анатолійович Клопота, у складі комісії провів комплексну перевірку комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Орієнтир» Запорізької обласної ради.
4.2. 24 січня 2017 року в Українському фонді культури було проведено тематичний благодійний концерт для інвалідів та інших малозабезпечених верств населення, присвячений проголошенню Четвертого універсалу «Шлях до свободи»
4.3. 27 січня 2017 року в приміщення Національного інформаційного агентства «Укрінформ було проведено круглий стіл «Бюджет пам`ятає про осіб з інвалідністю: особливості державної фінансової підтримки всеукраїнських громадських організацій інвалідів» за результатами якого напрацьовані рекомендації, викладені у вигляді резолюції.
4.4. 06 лютого 2017 року ГО ВГО ВППІ організувала і провела в Колонній залі Київради сольний концерт Володимира Петровського для інвалідів та інших малозабезпечених верств населення "Шануймось, панове", що вшанував пам`ять Героїв Крут.
4.5. 22 лютого 2017 року голова ГО ВГО ВППІ взяв участь в роботі Громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ) у складі Комісії з питань доступності інвалідів до об`єктів життєдіяльності
4.6. 24 березня 2017 року ВП «Дарницька місцева (районна в місті Києві) організація ВГО ВППІ, за кошти Київської міської цільової програми «Соціальне партнерство» провела захід Тематична лекція для дітей-інвалідів, дітей з родин переселенців з зони АТО, та дітей з малозабезпечених родин «Іграшка та її місце в історії української і світової культури»
4.7. 27 березня об 11.00 в приміщенні Національного інформаційного агентства "Укрінформ" та за його інформаційної підтримки відбулась прес-конференція на тему: “Весь світ – театр. Театральне мистецтво як запорука реабілітації інвалідів", організаторами якої були ГО «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» і Театрально-концертна студія інвалідів "Добробут та злагода"
4.8. З 28 по 30 березня 2017 року членами ГО ВГО ВППІ було здійснено моніторинг доступності міста Вільнюс (Литва) для осіб з інвалідністю різних нозологій. За три дні члени моніторингової групи максимально повно дізналися про те, як Литва піклується про своїх громадян з інвалідністю, створюючи для них безбар`єрне середовище шляхом застосування принципів універсального дизайну та розумного пристосування.
4.9. 05 квітня 2017 року ГО ВГО ВППІ взяла участь в круглому столі "Серце, наповнене грозами: поетичний світ Володимира Забаштанського", присвяченому пам`яті видатного поета сучасності, Володимира Забаштанського (1940-2001рр).
4.10. 08 травня 2017 року ВП «Дарницька місцева (районна в місті Києві) організація ВГО ВППІ, за кошти Київської міської цільової програми «Соціальне партнерство» провела захід «Екскурсія для членів організації до Всесвітнього дня музеїв «Величне місто Ярослава».
4.11. 20 травня 2017 року члени ГО ВГО ВППІ побували в незвичайному місці, де фізично здорова людина може тимчасово уявити себе на місці незрячого. "Третя після опівночі" – музей, який дає змогу пізнати себе та можливості свого тіла, яким заважає розкритися денне світло.
4.12. З 17 по 21 травня 2017 року в Мистецькому Арсеналі (м. Київ) пройшов найбільший в Україні книжковий ярмарок - Книжковий Арсенал-2017. На цьому книжковому форумі наш харківський партнер, організація "Право вибору" (керівник В. А. Бутенко), за організаційної підтримки ВП Харківська обласна організація ВГО ВППІ (голова - В.А. Носков) презентувала унікальне видання - книгу "УКраїнські менестрелі: мистецтво кобзарів і лірників"
4.13. 28-29 травня 2017 року в місті Харкові, за кошти державного бюджету України, було проведено плановий захід Науково-практична конференція «Мандрівка з перешкодами та без: національний і міжнародний туризм для інвалідів»
4.14. 03-04 червня 2017 року в місті Львові, за кошти державного бюджету України, було проведено захід «Навчальний семінар-практикум для керівного складу обласних і місцевих організацій ГО ВГО ВППІ «Фандрейзинг і його роль в успішній роботі організації»
4.15. 08 червня 2017 року, в рамках проекту європейського моніторингу "Європа, доступна для всіх", голова ГО ВГО ВППІ, Володимир Борисович Петровський, першим серед незрячих самостійно дійшов до льодовика Нігардсбрін в Норвегії, дорога до якого є надзвичайно складною навіть для зрячої молодої людини.
4.16. 17 червня 2017 року ВП «Дарницька місцева (районна в місті Києві) організація ВГО ВППІ, за кошти Київської міської цільової програми «Соціальне партнерство» провела захід Екскурсія для членів організації «Блукаючи старим Подолом»
4.17. З 15 липня по 18 жовтня 2017 року ГО ВГО ВППІ проводила 4-й Всеукраїнський фестиваль творчості людей з інвалідністю «Неспокій серця», в якому взяли участь більш ніж 600 людей з інвалідністю з усієї України
4.18. 24 липня 2017 року в приміщенні Музею Лесі Українки (вул. Саксаганського, 97) відбувся творчий вечір пам`яті Володимира Висоцького «Ни единою буквой не лгу», приурочений до 37-ї річниці з дня смерті видатного радянського поета, актора, барда, у виконанні голови ГО ВГО ВППІ, Володимира Борисовича Петровського, знаного в Україні та за її межами дослідника та виконавця пісень Володимира Висоцького.
4.19. 16 серпня 2017 року ВП «Дарницька місцева (районна в місті Києві) організація ВГО ВППІ, за кошти Київської міської цільової програми «Соціальне партнерство» провела захід «Тематичний концерт до Дня Незалежності України для осіб з інвалідністю та членів їх родин «Українська історія словами пісні»
4.20. 09-11 вересня 2017 року в місті Києві, за кошти державного бюджету України було проведено захід «Науково-практична конференція «Право інваліда на працю: можливості і реалії працевлаштування, зокрема за професійною ознакою-2»
4.21. 13-15 жовтня 2018 року в місті Києві, за кошти державного бюджету України було проведено захід «Захід «Творчий семінар майстрів художнього слова та пісенної майстерності «З живого джерела»
4.22. 16 жовтня 2017 року ВП «Дарницька місцева (районна в місті Києві) організація ВГО ВППІ, за кошти Київської міської цільової програми «Соціальне партнерство» провела захід «Екскурсія для членів організації «Володимирська гірка – сад серед міста»
4.23. 09 листопада 2017 року ГО "Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів", її відокремлені підрозділи "Київська міська організація ВГО "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів" та Дарницька місцева (районна) в місті Києві організація ВГО "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів", спільно з Громадською радою при Київській міській державній адміністрації провели в Колонній залі Київської міської державної адміністрації круглий стіл "Безбар'єрний Київ", присвячений питанням створення безбар'єрного середовища в місті Києві для всіх маломобільних категорій населення з демонстрацією власних напрацювань організації, отриманих в рамках роботи по програмі «Моніторинг європейської доступності для осіб з інвалідністю та його практичне втілення в Україні», починаючи з 2011 по 2017 рік включно
4.24. 10 листопада 2017 року з 10:00 до 11:30 в приміщенні Національного інформаційного агентства «Укрінформ» (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8\16) Громадська організація «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» ( ГО ВГО ВППІ) провела круглий стіл на тему: «Незрячі в Україні: рівні права та можливості в життєдіяльності і професійній сфері»
4.25. 10 листопада 2017 року з 12:00 до 13:00 Громадська організація «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» проводить прес-конференцію з елементами практикуму, присвячену Міжнародному дню незрячих, який щорічно відзначається 13 листопада
4.26. 03 грудня 2017 року ВП «Дарницька місцева (районна в місті Києві) організація ВГО ВППІ, за кошти Київської міської цільової програми «Соціальне партнерство» провела захід «Екскурсія для членів організації «Латинський квартал у Києві»
4.27. 13 грудня 2017 року в приміщенні Національного інформаційного агентства "Укрінформ" відбувся круглий стіл під назвою "Люди з особливими потребами. Чи визнається на місцях пріоритетність їхніх прав?", співорганізатором якого була ГО ВГО "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів".
4.28. За період з 01 січня по 31 грудня 2017 року до ГО ВГО ВППІ звернулися більше 200 осіб з інвалідністю та вимушених переселенців з зони бойових дій, яким було надано юридичну, правову та психологічну підтримку і допомогу.
4.29. В 2017 році у Всеукраїнському інформаційно-аналітичному тижневику «Дзеркало тижня» було опубліковано 3 статті Голови ГО ВГО ВППІ, В.Б. Петровського.
Організація має необхідне для проведення заходів та виконання програм кадрове забезпечення, однак протягом багатьох років не має власного приміщення для здійснення статутної діяльності, тому тимчасово змушена працювати в приміщеннях, наданих партнерами організації на безоплатній основі, на партнерських засадах.

Голова ГО ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»
Петровський В.Б.
Категорія: Статті про ВГО ВППІ | Додав: vuppi (03.10.2018)
Переглядів: 388 | Теги: ГО ВГО ВППІ, Статті про ГО ВГО ВППІ, звіт про діяльність в 2016-2017 рок | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: