Вітаю Вас Гість!
Четвер, 18.04.2024, 04:27
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Форма входу

Наше опитування

Яким проблемам інвалідів слід приділити увагу на нашому сайті
Всього відповідей: 129

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Законодавча база щодо інвалідів » Рік інвалідів в Україні

Указ про Рік інвалідів в Україні
У К А З
 
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
 
Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту інвалідів та проведення в Україні у 2003 році Року людей з інвалідністю
 
З метою посилення соціального захисту інвалідів та у зв'язку з проголошенням Радою Європи 2003 року Роком людей з інвалідністю п о с т а н о в л я ю:
 
1. Кабінету Міністрів України: поліпшити фінансування видатків на програми і заходи із соціального захисту інвалідів, передбачених у Державному бюджеті України на 2002 рік ( 2905-14 ); передбачити під час доопрацювання проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік" включення до переліку захищених статей видатків Державного бюджету України видатків на соціальний захист інвалідів та їх реабілітацію; розглянути до 1 лютого 2003 року стан виконання Національної програми професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2001-2005 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 липня 2001 року N 519 ( 519/2001 ), Указу Президента України від 8 листопада 2001 року N 1059 ( 1059/2001 ) "Про розвиток та підтримку параолімпійського руху в Україні", Розпорядження Президента України від 13 листопада 2001 року N 320 ( 320/2001-рп ) "Про заходи щодо посилення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями" та забезпечити повне і безумовне виконання передбачених ними заходів; удосконалити порядок використання коштів Фонду України соціального захисту інвалідів на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів; забезпечувати в установленому порядку надання державної підтримки, в тому числі з питань оподаткування, підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів та інвалідам, які займаються підприємницькою діяльністю; включити до переліку критеріїв визначення переможців Всеукраїнського конкурсу на звання "Кращий роботодавець року" результативність роботи зі створення робочих місць для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями; забезпечити підготовку та внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроектів про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці N 159 "Професійна реабілітація та зайнятість інвалідів" ( 993_065 ) та про приєднання до Угоди про ввезення матеріалів освітнього, наукового і культурного характеру (Флорентійська угода) ( 995_311 ) та Протоколу до неї ( 995_312 ); забезпечити офіційне видання Стандартних правил забезпечення однакових можливостей для інвалідів (Резолюція Генеральної Асамблеї ООН N 48/96) ( 995_306 ) та враховувати їх під час підготовки відповідних нормативно-правових актів; залучати в установленому порядку представників громадських організацій інвалідів до підготовки рішень, що стосуються інтересів інвалідів; сприяти діяльності центрів реабілітації інвалідів, в тому числі Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів (Київська область), Державного комплексу ранньої реабілітації дітей-інвалідів (м. Миколаїв); забезпечити належне фінансування заходів, пов'язаних із створенням Національного центру параолімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів.
 
2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям розробити разом із Національною асамблеєю інвалідів України та затвердити державну програму, спрямовану на створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до соціальної інфраструктури.
 
3. Утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні у 2003 році Року людей з інвалідністю (далі - Організаційний комітет). Призначити ТАБАЧНИКА Дмитра Володимировича - Віце-прем'єр-міністра України - головою Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні у 2003 році Року людей з інвалідністю. Голові Організаційного комітету:
а) затвердити персональний склад Організаційного комітету;
б) забезпечити розроблення і затвердження плану заходів щодо підготовки та проведення в Україні у 2003 році Року людей з інвалідністю, передбачивши, зокрема: поліпшення умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями; вирішення питань, пов'язаних із забезпеченням інвалідів медикаментами, автомобілями, кріслами-колясками, протезно-ортопедичними виробами тощо; проведення Міжнародного фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями та конференції з проблем інвалідності.
 
4. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям розробити та здійснити відповідні регіональні заходи з проведення в Україні у 2003 році Року людей з інвалідністю, спрямовані, зокрема, на надання всебічної підтримки будинкам-інтернатам, іншим установам соціальної допомоги інвалідам та вирішення в установленому порядку питання щодо трансляції передач з сурдоперекладом.
 
5. Державному комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України: забезпечити широке висвітлення заходів з підготовки та проведення в Україні у 2003 році Року людей з інвалідністю; ужити додаткових заходів щодо збільшення кількості суспільно-політичних та культурно-мистецьких передач з сурдоперекладом; розглянути можливість щодо створення щотижневої тематичної програми з проблем інвалідності. Президент України Л.КУЧМА м. Київ, 2 грудня 2002 року N 1112/2002
Категорія: Рік інвалідів в Україні | Додав: Moder (11.07.2012)
Переглядів: 571 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0