Вітаю Вас Гість!
Неділя, 04.12.2022, 04:24
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Форма входу

Наше опитування

Яким проблемам інвалідів слід приділити увагу на нашому сайті
Всього відповідей: 129

Пошук

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2018 » Листопад » 28 » Права інвалідизованих громадян. Круглий стіл в Укрінформі
22:56
Права інвалідизованих громадян. Круглий стіл в Укрінформі
28 листопада 2018 року з 10:00 - до 12:00 в Національному інформаційному агентстві "Укрінформ" відбувся круглий стіл "Права на участь у суспільному та політичному житті в контексті Конвенції ООН про права людей з інвалідністю", організатором якого ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»;

В круглому столі приймали участь Володимир Петровський - голова ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»; Сергій Кириченко - юрист, адвокат; Костянтин Пятилєтов, журналіст, представник ВГО СОІУ; представники громадських організацій інвалідів різних рівнів.

Під час заходу, як і заплановано, було обговорено наступні питання:

1. Становище об’єднань громадян з інвалідністю, як інститутів громадянського суспільства України, в системі суспільних відносин.
2. Реальні можливості участі інвалідизованих громадян у суспільно-політичному житті України
3. Можливості здійснення інвалідизованими громадянами України права брати участь в управлінні державними справами

«Круглий стіл» був приурочений до Міжнародного дня інвалідів, який щорічно відзначається світовою спільнотою 3 грудня.

Темою круглого столу, насамперед, було право людей з інвалідністю на участь у суспільному та політичному житті в контексті статті 29 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

Захід відбувся в Укрінформі за ініціативи громадської організації «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів».

Як повідомив голова ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський, напрацьовані під час заходу пропозиції будуть передані органам влади, аби допомогти Україні зорієнтуватися у побудові життя, яке б відповідало міжнародним стандартам, як для фізично здорових людей, так і людей з інвалідністю.

«Конвенція ООН про права людей з інвалідністю стала тим документом, який об'єднав думки, пропозиції, які приймалися протягом багатьох років, і цю конвенцію прийняло не лише все демократичне суспільство, а ця конвенція була ратифікована спільно з факультативним протоколом Україною ще у 2009 році. І ми з вами повинні жити за цими правилами, їх дотримуватися», - наголосив В.Б.Петровський.

За його словами, рівність і відсутність дискримінації кожного громадянина і є основними принципами, на які потрібно спиратися.

Під час круглого столу обговорили становище об'єднань громадян з інвалідністю як інститутів громадянського суспільства України в системі суспільних відносин та участь інвалідизованих громадян у суспільно-політичному житті України і в управлінні державними справами.

Юрист, адвокат Сергій Кириченко наголосив на важливості ратифікації Україною Конвенції про захист прав людей з інвалідністю, при цьому зауваживши, що «досить складно сьогодні об'єднанням громадян брати участь повністю в житті держави, суспільства».

«Нам відводять більше роль соціального плану, брати участь у політичній діяльності нам досить складно, тому що ми до політичних партій можемо бути прийняті, а наскільки зможемо себе там реалізувати ?...», - додав Кириченко.

Петровський закликав учасників круглого столу протягом тижня надати свої пропозиції до резолюції, яку потім передадуть представникам органів влади.

ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» здійснює суспільно-реорганізаційну діяльність щодо вивчення, подолання і попередження комплексних проблем інвалідів та інвалідності в Україні.
Повний відеозапи круглого столу можна переглянути за посилання: https://www.youtube.com/watch?v=GXIEgjYG_Ow
Переглядів: 233 | Додав: vuppi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: