Вітаю Вас Гість!
Неділя, 05.02.2023, 10:54
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Форма входу

Наше опитування

Яким проблемам інвалідів слід приділити увагу на нашому сайті
Всього відповідей: 129

Пошук

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2021 » Серпень » 16 » Творча зустріч "Український романс: краще з кращого"
22:15
Творча зустріч "Український романс: краще з кращого"
11 серпня 2021 року в рамках літературно-мистецького заходу, що проходив в Центральній бібліотеці Печерського району міста Києва імені М.Є. Салтикова-Щедрина, ГО «Київський міський парламент працездатних осіб з інвалідністю» провела унікальну (без перебільшення) творчу зустріч «Український романс: краще з кращого». В чому ж полягає унікальність цього заходу?
Насамперед, в тому, що чи не вперше в ньому було простежено історію та розвиток українського романсу в динаміці, починаючи з пісень, створених народом, продовжуючи романсом кінця Х1Х – початку ХХ століть і, через український романс ХХ століття, до сучасних творів, написаних в цьому жанрі. Власне кажучи, українські пісні за звучанням, за поєднанням змісту та мелодії, є класичним романсом, тобто «невеликим за обсягом віршем та музичниом твором для сольного співу з інструментальним акомпанементом», переважно ліричного змісту.
Чи не найбільше українських романсів присвячено темі кохання. Глибоко індивідуальне й інтимне почуття розкривається в пісні-романсі з усією повнотою й багатогранністю. Тут і щасливе взаємне кохання, і нещасливе, сповнене мук і страждань, і туга за коханим в розлуці, і хвилюючі зустрічі, і тривожні прощання, ревнощі, зрада тощо. Бурхливі прояви радості в романсі змінюються романтичною замріяністю, пекуча туга — філософсько-споглядальною лірикою. Все це складає характерні риси українського романсу, як музично-поетичного жанру.
Найголовнішим є те, що романсах, як народних, так і авторських, з величезною художньою силою оспівуються й возвеличуються життя, фізична і духовна краса людини, а також опоетизовується все, що пов’язане з коханим чи коханою, набуваючи особливого змісту, краси й принадності. Саме такі романси ми і почули під час творчої зустрічі. Дякуємо всім її учасникам, які, незважаючи на спеку, що буяє за вікнами та період відпусток, знайшли час відвідати наш захід, і сподіваємося на наступні зустрічі.
Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Переглядів: 103 | Додав: vuppi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: