Вітаю Вас Гість!
Четвер, 01.12.2022, 06:46
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Форма входу

Наше опитування

Яким проблемам інвалідів слід приділити увагу на нашому сайті
Всього відповідей: 129

Пошук

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2020 » Листопад » 29 » Відповідь на скаргу Т.Г. Васюка
17:13
Відповідь на скаргу Т.Г. Васюка
В вересні 2020 року до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів звернувся зі скаргою громадянин Т.Г.Васюк. Скаргу було передано до Кабінету Міністрів України, і вже звідти розписано на осіб та державні інституції, які в ній згадуються, зокрема - на Міністерство соціальної політики України, Фонд соціального страхування України тощо для вжиття заходів.
Оскільки В.Б. Петровський, голова ГО ВГО ВППі,очоює Громадську раду Фонду соціального страхування України, діяльність якої також згадується у скарзі в негативному контексті, він не лише ознайомився зі скаргою Т.Г. Васюка, але й, в межах компетенції, відповів на неї, в частині, яка безпосередньо стосується діяльності очолюваної ним Громадської ради.
Нижче оприлюднюєо цю відповідь, без скорочень та купюр.
"Першому заступнику Міністра
соціальної політики України
Є.Д. Котику
Шановний Євгене Дмитровичу!
Громадська рада Фонду соціального страхування України в межах своєї компетенції розглянула Ваш лист на Громадську раду і повідомляє, що претензії, висловлені громадянином України Тарасом Васюком на адресу Громадської ради ФССУ є нефаховими, абсурдними і необґрунтованими, можливо, через некомпетентність дописувача, відсутність у нього достатньої інформації чи елементарне небажання ознайомитися з роботою і функціональними повноваженнями згаданої Громадської ради, хоча її діяльність є максимально відкритою для всіх та прозорою.
Відповідаючи ж по суті, хочемо зазначити наступне:
1. Громадська рада Фонду соціального страхування України діє на підставі і в межах, визначених Постановою Кабінету Міністрів № 555 від 05 серпня 2015 року, якою окреслені її функціональні повноваження та положення, які погоджує виконавчий орган Фонду соціального страхування України.
2. Громадська рада нинішньої каденції є першою, створеною при Фонді соціального страхування України. За час свого існування, в межах своєї компетенції, вона виконала значний об’єм роботи по організації власної діяльності, налагодженню співпраці зі структурними складовими Фонду соціального страхування України, роботі з платниками податків, застрахованими особами Фонду соціального страхування. Інформацію про що можна знайти в офіційних джерелах, зокрема – на сайті Фонду соціального страхування, в соціальних мережах (на сторінках Громадської ради, членів Громадської ради і їх партнерів). Це - значний обсяг проведеної роботи, яка відображена не лише в протоколах засідань Громадської ради та робочих документах, а й в протоколах зустрічей, особистих прийомів, листах, зверненнях, інших організаційних документах.
3. Крім того, на постійній основі працює Правління Громадської ради, яке складається з Голови, заступника, керівників комітетів Громадської ради та окремих членів Громадської ради. Правління здійснює постійну співпрацю з структурними одиницями Фонду соціального страхування, а Голова і члени Громадської ради беруть участь в засіданні Правління ФССУ.
4. Відповідно до вимог, визначених Постановою Кабінету Міністрів №555 від 05.08.2015 та Положення Громадської ради, її засідання проводяться регулярно. У Громадської ради не було жодного засідання, на якому був би відсутній кворум, визначений для його легітимності. Відповідно до загаданої вище Постанови № 555, кількість членів громадської ради складати 21 особу. Цілком зрозуміло, що в Громадьскій раді працюють не лише мешканці міста Києва, які, по-перше, в силу різних об’єктивних обставин не завжди вчасно і за власний рахунок можуть бути присутніми на засіданнях, а по-друге, до складу Громадської ради входять живі люди, відсутність яких на засіданнях може бути пов’язана з хворобами чи іншими об’єктивними обставинами, такими, наприклад, як відрядження (адже, окрім виконання своїх обов’язків на громадських засадах, вони всі працюють і, відповідно, є застрахованими особами Фонду соціального страхування України), які також стають на заваді їхній особистій присутності в місті Києві. 4. З березня місяця 2020 р. в Україні введено карантинні обмеження, а відтак формат роботи Громадської ради був змінений, що не заважає членам Громадської ради виконувати функції, покладені на них державою. Отже, попри те, що члени Громадської ради працюють на громадських засадах, кворум на засіданнях є завжди, Громадська рада працює, приймає рішення і виконує свої функції, окреслені Постановою №555 від 05.08.2015 і Положенням Громадської ради ФССУ.
Кожен є фахівцем в своїй галузі, а відтак, йому зовсім не обов’язково розуміти межі повноважень різних органів влади. Виконання Конвенції ООН про права людей з інвалідністю знаходиться в компетенції не так Міністерства соціальної політики України в цілому (хоча, безумовно, і його теж), а, скоріше - Директорату захисту прав людей з інвалідністю згаданого Міністерства і безпосередньо Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Громадської ради Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю не має, але він, разом з відповідними структурами Міністерство, займається проблемами людей з інвалідністю.
Фонд соціального страхування України і, відповідно, Громадська рада Фонду займаються проблемами застрахованих осіб, платників податку. Серед них, безумовно, є і платники податку, застраховані особи з інвалідністю, які, відповідно до чинного законодавства, потребують захисту, як застраховані особи, чи як особи, що постраждали внаслідок виконання трудових обов’язків. Ці застраховані особи також мають представництво в громадський раді, більше того - Голова Громадської ради Фонду є інвалідом першої групи по зору.
Формування Громадської ради здійснюється відповідно до чинного законодавства, вона складається з представників профспілок, роботодавців, профільних об’єднань громадян. Тож кожна юридична особа має право запропонувати свого представника до Громадської ради Фонду, подавши пакет необхідних документів і на офіційному конкурсі таких заявок виборювати право стати членом як Громадської ради ФССУ, так і Громадської ради будь якого органу державної влади.
До кандидатів, які претендують на виконання таких функціональних обов’язків, існує ряд певних вимог. І це не лише відповідний обсяг, якими має якими має володіти кандидат, але й знання української мови, та вміння писати без помилок, тобто знання синтаксису, фонетики і граматики. Зважаючи на це, кожному кандидату необхідно працювати над собою, щоб не робити при написанні листів десятки найпростіших помилок.
В пакеті документів, отриманому Громадською радою ФССУ, також піднімається ряд інших питань, які знаходяться поза межами її компетенції, тому ми не вважаємо за доцільне на них зупинятися. Повертаючись до скарги (якщо, зважаючи на юридичну освіту автора, можна так назвати цей хаотичний документ), хотілося б наголосити на тому, що Громадська рада Фонду соціального страхування України за весь час свого існування жодного разу не отримувала ніяких листів від Васюка Т.Г.
Громадська рада ФССУ є відкритою спільнотою, до якої звертаються як юридичні, так і фізичні особи, члени громадянського суспільства, спільноти чи об’єднання громадян. Жодне звернення до неї не лишається без уваги, окремого розгляду по суті і, в разі необхідності, своєчасної реакції та звернення до відповідних органів державної влади. Принагідно ще раз закликаємо всіх застрахованих осіб, платників податку, юридичних осіб, які захищають інтереси останніх, в будь-який час звертатися за консультацією та допомогою в разі виникнення такої потреби. Громадська рада ФССУ гарантує захист та допомогу, в межах повноважень, наданих їй чинним законодавством України.
З повагою,
Голова Громадської ради
Фонду соціального страхування України Петровський В.Б."
Коментарі
Переглядів: 152 | Додав: vuppi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: